До паводків Закарпаття готове ФОТО

admin 10.10.2013 16:01 ПОДІЇ

 

Можливості техніки та професіоналізм особового   складу   у четвер, 10 жовтня, закарпатські рятувальники демонстрували під час тактико-спеціальних   навчань Держслужби з надзвичайних ситуацій на Виноградівщині. За показовими виступами спостерігали очільник краю Олександр Ледида, головний рятувальник області Мирослав Щербей, голови районних адміністрацій, журналісти.

За задумом, у наслідок інтенсивних дощів відбулося затоплення сіл Королево, Теково, Сасово та Тросник   - в останньому, власне, і провели навчання. Рятувальники демонстрували   визволення   людей та домашньої худоби з затоплених ділянок   - за допомогою моторних човнів та гусеничного плаваючого транспортера ПТС-М.   17-тонний ПТС-М використовують для переправи людей та техніки через водні перешкоди. На воді транспортер рухається зі швидкістю в 11 км/год, на суші – розвиває швидкість до 40 км/год.
      Також мнс-івці відкачували воду з затоплених територій за допомогою насосної станції, та показали, як очищують забруднену воду, використовуючи військову фільтрувальну станцію. А ще влаштували мостовий перехід. Він може знадобитися у разі затоплення доріг для відновлення транспортного сполучення. Максимальна довжина мосту – 40 м, вантажопідйомність – 60 тонн.
      Щоправда, не вдалося провести навчальну рятувальну операцію за допомогою вертольоту МІ-9 – на заваді стала погода. Через сильний дощ та туман гвинтокрил не зміг покинути територію Ужгородського аеропорту.
      Закарпатські рятувальники до надзвичайних ситуацій готові завжди, запевнив начальник обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Мирослав Щербей:
      – Ми нещодавно отримали нове спорядження та намети для особового складу, а також спеціальний теплий водонепроникний одяг для людей, котрі опинятимуться у надзвичайних ситуаціях. За сприяння керівника краю, закуплено гідрокостюми та устаткування для водолазів – на це пішло майже сто тисяч гривень. Тепер чекаємо на оновлення техніки.
      – Думаю, найбільшу увагу нам сьогодні слід приділити саме авіації. Наразі в області базується гвинтокрил МІ-9, тож рятувальники відпрацьовують можливості роботи в складних умовах. Для Закарпаття це особливо актуально, адже часто, у гірських районах, куди не може потрапити колісна техніка, працювати доводиться саме «з повітря», - наголосив Олександр Ледида. – Важливим залишається й будівництво захисних споруд на річках – на зведення дамб у 2013-му виділено 75 млн. грн.
      На питання журналістів про невтішний стані доріг, що часто ускладнює роботу рятувальників, роблячи населені пункти відрізаними від світу, керівник краю зазначив: уже незабаром дві третини закарпатських автошляхів буде передано на баланс області. Олександр Ледида переконаний: це позитивно вплине на ситуацію, адже місцеві ради самі визначатимуть, які дороги треба ремонтувати у першу чергу.
Прес-центр ОДА  

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат