Футбол. Повний аналіз поєдинку, в якому підопічні Кондрі обстріляли Ігнатишина

Євген Свищо для rionews 23.05.2014 16:40 СПОРТ

У Іршаві на матч місцевої «Бужори» з потенційно найсильнішим клубом Закарпаття 2014 року чекали з певним острахом. Перед початком двобою присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у сутичках у Одесі. Кілька гравців «Поляни» (Реплюк та Лютнянський) навіть співали гімн України, чого раніше мені спостерігати в закарпатському чемпіонаті доводилось не так часто. Найрадикальніші іршавські ультрас зі стартовим свистком виголосили традиційну кричалку про Путіна Пуйло.

Полянці з самого початку захопили контроль над м'ячем і домінували до фінального свистка. Початок 1-го тайму проходив так: 3-4 хвилини м'ячем, без особливого загострення, володіли полянці, після чого іршавці робили незграбну спробу контратаки. Так повторювалось кілька разів. Підопічні Кондрі прагнули створити гостроту дальніми ударами та навісами зі стандартів. Першого удару на 3-й хвилині завдав Куделко. Натомість іршавці вперше дійшли до чужого штрафного майданчика на межі 9-10-ї хвилин. При цьому Лева, який завершував триходівку лівим флангом за участю Шабатури та Бровді, не знайшов нічого кращого як картинно впасти. Звичайно іршавці знали, що Гецко родом з Ільниці, та все ж кваліфікація арбітра не дала йому шансів на призначення пенальті у ворота гостей. Значно небезпечніше було біля воріт Ігнатишина на 14-й хвилині, коли воротар, під час одного з навісів з лівого флангу, невдало зіграв на виході. Наслідком цього став удар Реплюка, після якого м'яч зрикошетив від одного з суперників і міг полетіти будь-куди. На щастя для підопічних Михайла Рацина круглий полетів від воріт.

У середині тайму гості продовжили наскоки на ворота, у більшості з яких використовувались фланги. «Поляна» змогла зламати захист суперників навісними передачами в район одинадцятиметрової позначки. Якщо удар головою Гегедоша на 19-й хвилині, після навісу з правого флангу   Реплюка, прийшовся повз стійку, то вже в наступній аналогічній атаці капітан гостей Береш, після навісу з лівого флангу Ковтуна,   переправив м'яч у правий кут – 1:0.   Після цього гра трохи вирівнялась. Полянці змогли скористатись з оперативного простору, який у них з'явився. Спочатку після удару Ковтуна в лівий кут на 26-й хвилині, Ігнатишин перевів м'яч на кутовий. Після навісу Гегедоша, Реплюк головою скинув на ліву стійку на Пакоша і той переправив м'яч у кут – 2:0.   Через дві хвилини, після удару Ковтуна, господарів врятувала стійка. Завершення тайму пройшло спокійніше. Команди зрідка обмінювались прострілами Довгінка, Кохана та Реплюка. У захисті самовіддано діяли Староста, Бровді, Бундаш, Гегедош та Пакош. Надійними були Ігнатишин та Лютнянський. На 41- й хвилині іршавці завдали першого удару в сторону воріт, коли Бровді завершив одну з атак по центру пострілом повз ліву стійку. Свисток на перерву співпав із кричалками про північного агресора, після чого третина місцевих фанів, не вірячи в сили своїх улюбленців, залишили межі стадіону.

2-й тайм активніше розпочала «Бужора». Місцеві ультрас без зупинки ганили Путіна на закарпатський манер, так ніби він був головною причиною ситуації, що склалась на полі. При цьому арбітра майже не згадували. Далі над стадіоном трикратно залунало «Слава Україні – Героям слава», «Слава нації – смерть ворогам», «Україна – понад усе». Це подіяло на місцевих зірочок (можливо вони уявили себе в головних ролях на «Дніпро-арені»). На 49-й хвилині Гулей завершив влучним ударом з-за меж штрафного майданчика атаку по центру і забив один із найкрасивіших голів туру. М'яч зняв павутину з дев'ятки воріт Лютнянського – 1:2. Ну чим не Коноплянка місцевого розливу. Цей гол подіяв як холодний душ на гравців «Поляни», які додали у швидкості. У середині 2-го тайму удари полетіли в сторону воріт «Бужори» як «з рогу достатку». Іршавці були змушені частіше фолити. Ультрас згадали мінеральну воду, ніби жаліючись на те, що ціни на неї в магазинах суттєво зросли. Найгостріше було після удару Реплюка в лівий кут, на який у карколомному стрибку зреагував Ігнатишин.

Кінцівка була за гостями. Час від часу місцеві вболівальники вимагали «Гола, гола…». Та її сприйняли гості, які вивели Островку, що з'явився на полі після перерви, майже віч-на-віч з воротарем. Євген, у боротьбі з Гасинцем, зміг переправити м'яч в сітку – 3:1. Після цього ще половина фанів пішли зі стадіону. Залишились десь 50 завжди вірних місцевих ультрас, які з сумом у очах стежили за подальшими діями своїх улюбленців. Довести рахунок до розгромного могли

Реплюк та Куделко, та на їх постріли зреагував воротар.

«Бужора» – «Поляна» – 1:3 (0:2)
Голи:
Гулей, 49 – Береш, 20, Пакош, 27, Островка, 79.
«Бужора»: Василь Ігнатишин, Володимир Староста, Іван Бровді, Іван Лева, Олександр Бундаш, Іван Довгінко, Мирослав Ломага, Дмитро Гулей, Іван Химинець, Аркадій Гасинець, Євген Шабатура,
Запасні: Андрій Черепко, Василь Гриць, Вадим Синицький, Ярослав Горзов.
«Поляна»: Мирослав Лютнянський, Юрій Береш, Василь Куделко, Юрій Кохан, Олександр Пакош, Іван Русин, Василь Ковтун, Роберт Гегедош, Михайло Реплюк, Богдан Павлич, Василь Попович,
Запасні: Семен Головнич, Юрій Данч, Євген Островка, Олександр Кошеля, Дмитро Чубірка, Сергій Сокач.
Арбітр – Сергій Гецко, 1-й асистент – Олександр Нілкін, 2-й асистент – Денис Федяй, інспектор – Василь Козик.