З 15 квітня по 22 травня   до медиків звернулися   42 ужгородці через «присмоктаних» кліщів

Дмитро Галушка 25.05.2013 09:55 СПОРТ

Разом із теплими літніми вечорами й періодом відпусток настає період підвищеного ризику зараження на типову для Закарпаття інфекційну хворобу, що передається кліщами — бореліоз, або хвороба Лайма, Лайм-бореліоз, мігруюча ери-тема, повідомив міський інфекціоніст Ужгорода Віктор Петров.

— Хвороба Лайма — це полісимптомне захворювання, яке передається іксодовими кліщами і викликається Borrelia burgdorferi sensu stricto та її субтипами в Європі й Північній Америці. Клінічні прояви включають у себе дерматологічні, неврологічні й ревматологічні ураження. За період 2012 р. в області було зафіксовано 8 випадків, у той час як в Ужгороді 5 (що в 5 разів вище за середньообласний показник). Під спостереженням медиків перебували 12 ужгородців, — розповів інфекціоніст.

З настанням тепла вже діагностовано три випадки й дві підозри на хворобу Лайма в Ужгороді. І знову показник захворюваності на цю недугу серед міських мешканців у 3,5 разу перевищує середній показник по області. За період із 15 квітня по 22 травня до лікувальних закладів міста звернулися 42 ужгородці, які виявили на своєму тілі «присмоктаних» кліщів. Відтак переважно доводилося проводити хірургічне видалення паразитів й окремо обстежувати пацієнтів у кабінеті інфекційних хвороб.

Тільки протягом 20—21 травня обстежено 6 осіб, що є абсолютним рекордом для нашого міста й вимагає особливої уваги з боку громадян, оскільки свідчить про агресивність та зростання кількості кліщів.

В області реалізуються наказ МОЗ України «Про посилення заходів із діагностики та профілактики іксодових кліщових бореліозів у Україні» та відповідні накази управління охорони здоров’я й обласної СЕС. При проведенні детального аналізу можливих зон зараження, рекреаційних зон, ареалів скупчення інфікованих кліщів медики дійшли висновку, що найчастіше містяни інфікуються на дачних масивах у с. Оріховиця, с. Кам’яниця, с. Невицьке й у прилеглих до міста зонах відпочинку с. Оноківці та с. Сторожниця.

Слід пам’ятати про необхідність звернення за медичною допомогою в разі присмоктування кліща, не можна зволікати, адже вчасна профілактика гарантує попередження небезпечного захворювання.

Як профілактувати хворобу Лайма? Рекомендації з захисту людини від інфікування бореліями зводяться до таких порад: уникати перебування на заражених територіях, використовувати репеленти при відвідуванні парків та лісів, одягати світлого кольору одяг, на якому легко можна помітити кліщів і видалити їх, при входженні до лісу штани заправляти у шкарпетки. А також необхідно проводити картування місцевості з визначенням осередків концентрації кліщів, обробку акарицидами предметів, якими користуваються на природі. Профілактичне лікування антибіотиками після контакту з кліщами ефективне не пізніше 48 годин після присмоктування кліщів.

Дмитро Галушка

Коментарі :


25.05.2013 14:12 читач

інтерєстна а спортиана тема


Додати коментар

 

 

 

Погода

СПОРТ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат