Дифтерія: Як перевірити, чи потрібно вам робити щеплення

01.11.2019 17:19 ЗДОРОВ'Я

Останнім часом Ужгород опинився в центрі уваги всієї України. У нас 10 років не було виявлено жодного випадку захворювання на дифтерію, аж раптом із ознаками дифтерії госпіталізували аж 15 чоловік.

Звичайно, що найкращий спосіб вберегтися від захворювання — щеплення. Але не всі бажають цього робити. І на це є певні причини. Щоб прояснити   ситуацію, ми звернулися до лікаря-вірусолога, провідного спеціаліста лабораторії OneLab, кандидата медичних наук Наталії Потокій.

— Наталіє Йосипівно, наскільки дифтерія є небезпечним захворюванням? Чи варто хвилюватися?

— Ситуація реально тривожна, і пов’язано це з цілим рядом причин, починаючи від важкості перебігу захворювання, небезпечних ускладнень та високої летальності, особливостей діагностики та лікування і закінчуючи особистою безвідповідальністю до власного здоров’я.

Дифтерійний токсин входить до трійки найнебезпечніших бактеріальних токсинів, поступаючись лише ботулотоксину та токсинам правця.

При захворюванні на дифтерію помирає кожен другий пацієнт, у випадку якщо не отримує сироватку, і кожен 5—10-й, навіть якщо отримує сироватку.

Діти, дорослі можуть помирати в стані повної свідомості, при цьому відмовляють серце, дихальні м’язи, і, що найстрашніше, їм нічим не можна допомогти.

Дифтерія — це вакцинокерована інфекція, тому дуже прикро, що в ХХІ столітті ми спостерігаємо таку ситуацію у себе в краї. І не потрібно шукати винних, давайте дивитися правді в очі, далеко не кожен із нас подбав про своє здоров’я, зробивши вчасно щеплення. Чи то тому, що не вважав за потрібне це робити, чи тому, що не знав, що його потрібно робити кожні 10 років, чи, як часто буває, тому що не було часу. На жаль, мусимо визнати, що в окремих випадках так трапляється і через некомпетентність деяких медичних працівників у питаннях вакцинації.

Як виправити ситуацію? Негайно вакцинуватися.

— Але як бути, якщо з певних причин є сумніви щодо необхідності проведення щеплення: втрачено медичну картку, а разом із нею й інформацію щодо отриманих щеплень, є сумніви з приводу правильності проведеного щеплення або мають місце ті рідкісні випадки, коли дійсно щеплення є протипоказаним?

— Вирішити такі питання допомагає аналіз крові на кількісне визначення антитіл до дифтерійного анатоксину. За результатами дослідження можна отримати рекомендації про необхідність проведення первинного вакцинального комплексу від дифтерії чи ревакцинації, з вказанням орієнтовного терміну її проведення. Або, можливо, пацієнту взагалі не потрібно робити вакцину.

— Де це можна зробити швидко і якісно?

— Таку послугу надає лабораторія OneLab, що розміщена за адресою м. Ужгород, вул. Українська, 16 В. Можна також скористатися послугою забору крові вдома і, тим більше, на підприємстві, офісі чи в інших організованих колективах без додаткових на це затрат. Тобто, можна зателефонувати за номером 080-040-09-40 і викликати медсестру для безкоштовного забору крові. Та незабаром дізнатися, чи потрібно вам негайно робити щеплення.

Коментарі :


03.11.2019 07:18 Врач

Статья---бред.


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат