Оригінальні роботи Кобзаря: офорти Тараса Шевченка зберігають у Закарпатському художньому музеї

Cуспільне 15.03.2025 11:51 ДОЗВІЛЛЯ

Офорти Тараса Шевченка "Дари в Чигирині" та "Притча про виноградаря" зберігаються у фонді Закарпатського художнього музею імені Йосипа Бокшая. Про роботи Кобзаря та як вони потрапили в Закарпатський художній музей спеціально до 211-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка розповіла Суспільному заступниця директора з наукової частини музею Людмила Біксей.

В експозиції українського мистецтва в Закарпатському художньому музеї імені Йосипа Бокшая є дві оригінальні роботи Тараса Шевченка — це офорти "Дари в Чигирині" та "Притча про виноградаря".

"Техніка офорта, в якій працював Тарас Шевченко і за що був названий Рембрандтом українського мистецтва, це дуже складна техніка, техніка, яка вимагає навиків роботи з металом, коли обробляється поверхня металу, наноситься у зворотному дзеркальному образі той сюжет, який хоче представити автор. В нас в колекції є два офорти Тараса Григоровича Шевченка, це тематичні речі, які були створені ним в різні періоди його життя", — розповіла Людмила Біксей.

Офорт "Притча про виноградаря" — це біблейська притча, яка відтворена через надихання роботами голландських майстрів офорта. Шевченко зобразив притчу про господаря, який роздає завдання своїм слугам, а слуги приходять потім і звітують та одержують винагороду.

Офорт "Дари в Чигирині" — створений на історичну тему та відтворює непросту історію України.

Ці картини Тараса Шевченка в Закарпатський художній передали з Київського державного музею українського мистецтва.

"У Закарпатському художньому музеї ці картини з 1948 року. Графічні роботи мають в особливих умовах знаходитися. Це унікально, що на Закарпатті є оригінали Тараса Шевченка", — зазначила Людмила Біксей.

Цьогоріч у Народному літературному музеї Закарпаття, що є філіалом художнього музею, відкрили виставку "Кобзар до Ужгорода йде". Вона триватиме до 30 березня.

"Тут ми зібрали "Кобзарі" Шевченка, які видані українською мовою, угорською, словацькою, румунською, литовською, польською мовами. Є тут рідкісні книжки, наприклад, факсимільне видання другого "Кобзаря" Шевченка, який він сам уклав і за життя не побачив надрукованим", — каже завідувач філіалу Василь Густі.

Оригінальні роботи Кобзаря: офорти Тараса Шевченка зберігають у Закарпатському художньому музеї ім. Бокшая

За його словами, книжково-документальні виставки, різноманітні заходи, вечори, присвячені Кобзарю у музеї проводять щороку у Шевченківські дні — 9-10 березня.

Cуспільне

Коментарі :


 

 

 

Погода

ДОЗВІЛЛЯ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат