У Закарпатті лісова мафія   не краща за контрабандну

17.07.2015 16:41 КРИМІНАЛ

Поки вся країна стежить за тим, як у Закарпатті розвиваються події щодо контрабандних розбірок між двома нардепами, лісова мафія в Закарпатті продовжує свої чорні справи.


Ми неодноразово повідомляли про те, що в Закарпатті лісова мафія безконтрольно винищує ліси. Бандити та чиновники, які контролюють ліс, щомісяця поповнюють свої приватні бюджети на мільйони доларів.

На жаль, Президент України Петро Порошенко лише тиждень тому підписав закон про заборону вивезення з країни дерева в необробленому вигляді, хоча закон був ухвалений ще у квітні.

І ось нарешті, перебуваючи в середу в Закарпатті, президент Порошенко жорстко пригрозив закарпатській лісовій мафії крупною перевіркою контролюючих органів із Києва. «Чекайте гостей вже дуже скоро!», — пригрозив президент.

Президент повинен знати, що, на жаль, до слів активістів, які намагаються боротися з лісовою мафією в Закарпатській області, не прислухається ні влада, ні правоохоронці. Окрім того, страждають і підприємці, які намагаються офіційно займатися лісопереробкою.

На нашу поштову скриньку надійшов лист від заступника директора ТОВ «Бирть» Тячівського району Володимира Фаб­риція, який пише, що на одному з закарпатських телеканалів він виступив із критикою чиновників, які наживаються на лісі, а також підняв питання корупційних незаконних схем у Брустурянському ЛМГ, на території якого його підприємство здійснює діяльність.

«Замість того, щоб вжити заходи з припинення незаконних рубок та переведення в правове поле діяльності державного ЛМГ, мені та нашому директорові навпаки почали мститися. Нам взагалі перестали відвантажувати ліс, який ми законно придбали на аукціоні, ми змушені звільняти робітників, припиняти роботу підприємства. Окрім того, днями головний лісничий вдарив нашого директора, провокуючи бійку.

Того ж дня також стався просто дикий випадок. Нам несподівано повідомили, що можуть не завантажити куплений нами ліс. Ми відправили на завантаження автомобіль. Окрім нашого лісовоза там було ще кілька з інших підприємств. Усі вони отримали відповідні накладні, однак нашому водієві цю накладну не давали.

Згодом, як виявилося, це була підстава, щоб звинуватити нас у викраденні лісу. При цьому автомобіль навіть не зрушив з місця, бо водій розумів, що без документів виїжджати не можна. Нас різними способами провокували на те, щоб автомобіль виїхав за територію підприємства, де відбувалося завантаження.

Звичайно, міліція провела розслідування і стало зрозуміло, що це чистої води провокація, однак нам від цього не легше. Нас залякують бандитами і обіцяють, що ми так і не отримаємо законно купленої нами деревини. Підприємство стоїть, зриваються поставки виробів із дерева за кордон. Хто за це відповість?», — пише Володимир Фабрицій.

Він також додав листа, який надіслано вищому керівництву країни з проханням припинити незаконні дії лісових начальників.

«Наше підприємство є одним із найбільших платників податків у найбільшому районі України — Тячівському Закарпатської області. Незважаючи на те, що ми є одними з найбільших бюджетоутворюючих підприємств району, наша діяльність піддається тиску цілого ряду чиновників та бюрократів від лісового господарства. Головним чином це стосується керівництва Брустурянського лісомисливського господарства на території якого ми ведемо свою діяльність.

ЗМІ уже неодноразово повідомляли про те, що в нашому районі проти свавілля чиновників від лісогосподарства, повставали люди, блокуючи дороги.

Незважаючи на те, що ми неодноразово зверталися в органи влади про нещадні вирубки лісів на території Брустурянського лісгоспу, жодної реакції від влади так і не було. Ліс нищівно вирубується, а села, які належать до Усть-Чорнянського куща, занепадають. Занепадають школи, дороги зруйновані, знищена інфраструктура, люди сидять без роботи.

Нещодавно на Закарпатті перебувала спеціальна комісія, яка мала на меті виявити недоліки у веденні лісового господарства нашої області. Однак, як нам стало відомо, комісія проводила вибіркову та замовну перевірку. Брустурянське ЛМГ так і не перевіряли, при цьому воно є найбільш проблемним господарством, де процвітає корупція та маємо масові незаконні вирубки лісів.

Наша громадянська позиція щодо протидії корупції та злочинів у лісовому господарстві наштовхнулася на ще більший тиск з боку керівництва Брустурянського ЛМГ.

Наше підприємство на законному аукціоні купує хвойну необроблену деревину для подальшого її глибокого перероблення. Однак через невідомі нам причини кожного кварталу нас не отоварюють більше ніж на 30 %. Відвантаження нам деревини припинили. Через це підприємство постійно призупиняє роботу, зриває експортні поставки виробів згідно з угодою, люди звільняються через відсутність роботи.

При цьому деяким лісопереробникам деревина відвантажується. Навіть звичайним спекулянтам або тим, хто не веде перероблення деревини, або закуповує менші об’єми, а отримує набагато більші.

На наші скарги чиновники Брустурянського лісогосподарства відмовляються надавати відповіді про причини відмови відвантажувати деревину.

Саме через це ми змушені звернутися до вас із проханням втрутитися в ситуацію і змусити чиновників від Брустурянського ЛМГ відреагувати на наші скарги і почати відвантаження законно належної нам необробленої деревини, щоб підприємство могло запрацювати, виконувати умови контрактів і продовжувати наповнювати бюджет.

Просимо вас також сприяти призначенню справжньої перевірки діяльності Брустурянського ЛМГ.

Хочемо також додати, що наше підприємство вже багато років є одним із передових підприємств у галузі, неодноразово нагороджене дипломами та іншими відзнаками Всеукраїнських рейтингів», — йдеться в листі.

Нагадаємо, що не так давно головою Комітету лісогосподарства став Олександр Ковальчук, однак поки що жодних рішучих дій з подолання лісової мафії ним не розпочато.

ПроЗак

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат