Податкова може завдати удар по багатьох закарпатцях, які живуть із кордону

Василь Поляк, ProZak.info 25.11.2017 15:53 СОЦІО

Державна фіскальна служба запланувала зміни до законодавства, які заборонять українцям повертатися додому менше, ніж за добу, якщо вони везуть товар на 500 євро. Не таємниця, що майже всі закордонні товари на ринках Закарпаття привезені або з Угорщини, або зі Словаччини. Від пральних порошків до холодильників. Усі ці товари завозять перевізники на мікроавтобусах.

Як відомо, можна з-за кордону завозити товар не декларуючи, якщо його вартість не перевищує 500 євро. Перевізники, щоб не декларувати товар і не платити за нього митний збір, просто розподіляють увесь товар на частини, щоб вартість кожної частини не перевищувала 500 євро. Для цього на кордонах у Закарпатті вже все налагоджено. Є сотні людей, які перетинають кордон і на нейтральній смузі очікують таких перевізників, щоб взяти у них частину товару і перенести через кордон без плати митного збору. За таку послугу люди беруть від 150 до 200 грн. «преміальних». Інколи для перенесення товару з одного мікроавтобуса потрібно від 5 до 10 чоловік, залежно від вартості товару.

Це настільки поширене явище, що цілі сім’ї з прикордонних сіл займаються цим «бізнесом». Зазвичай, таке перенесення товару відбувається у нічний час. Інколи за ніч люди роблять по три-чотири ходки з товаром і можуть заробити близько 500 гривень. Це добрий заробіток. Особливо для тих, хто немає ніякої роботи.

З одного боку, погано, що перевізники товарів не платять митних зборів. А з іншого, люди, які не мають засобів для існування, можуть заробити грошей.

Так от, владу не влаштовує те, що казна не отримує митні збори з перевізників, і ДФС вирішила ввести зміни в законодавство. Один із проектів передбачає, що українцям заборонять перебувати за кордоном менше, ніж добу, якщо вони везуть товару на 500 євро.

Про це повідомив в. о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Проблема «човників» — це, перш за все, проблема нашого законодавства. Українці зараз мають повне право завозити через автомобільні пункти пропуску товари на 500 євро без митного оформлення», — заявив він.

«У підсумку на багатьох пунктах пропуску місцеві мешканці цілими сім’ями, а то й селами стали працювати «човниками»: дроблять великі партії товару по 500 євро, вантажать у «бусики» і перевозять через кордон. Але просто взяти і скасувати цю норму — не вихід», — сказав Продан.

За його словами, скасування такої норми може негативно відбитися на туристах. Продан розповів, що зараз розроблено кілька законопроектів для вирішення цієї проблеми.

«Автори пропонують різні обмеження, наприклад, встановити ліміт кількості перетинів кордону з можливістю ввезення товару без оформлення і т. ін.», — заявив він.

«Але, з точки зору ДФС, ми значною мірою знімемо проблему, якщо введемо вимогу до часу перебування людини за кордоном: щоб завезти в Україну товар на 500 євро без оформлення, ви повинні перебувати за кордоном щонайменше добу. Після ухвалення такої умови «човниковий» бізнес втратить сенс», — зазначив в. о. голови ДФС.

Після введення такої норми буде знищено не лише «човниковий» бізнес, від чого постраждають тисячі людей. Постраждають і прості закарпатці, які, власне, їдуть в Угорщину чи Словаччину, щоб купити щось для себе додому. Тепер їм, щоб, до прикладу, купити собі холодильник за кордоном, доведеться шукати собі там десь місце, щоб переночувати.

Якісь дивні ідеї у наших податківців.

Василь Поляк, ProZak.info

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат