Через 80 років   чеська   мова   знову звучить в ужгородській школі ФОТО

admin 19.09.2013 13:56 РАТУША

 

У справжнє свято   українсько-чеської дружби перетворився сьогодні   візит   делегації краю Височіна   до Ужгородської ЗОШ №3.А   підстава такого   візиту була   поважна – відкриття   класу   для вивчення чеської мови.

В рамках спільного проекту Закарпатської області із краєм Височина тут зроблено ремонт цілого крила школи., де розміщено   не тільки клас, а й медпункт, туалети тощо. На їх   ремонт та обладнання витрачено більше 200 тисяч гривень, з яких 100 тисяч виділено з обласного бюджету та 100 тисяч – чеською стороною. Крім того, через фонд «Віза» чеською стороною виділено ще 60 тисяч гривень на придбання меблів для класу. Для   класу придбано мультимедійне обладнання тощо.
Участь в цьому святковому заході з нагоди відкриття   чеського   класу взяли   голова   обласної ради Іван   Балога, гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек, гетьман Пардубіцкого краю Мартін Нетоліцки, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух та інші   члени   делегації.
Директор школи   Світлана   Фесенко, яка   доклала багато зусиль для   реалізації цього проекту, привітала   гостей, розповіла про історію школи, якій торік   виповнилося 80   років. Побудована за кошти Чехословацького уряду як   народна   школа, в якій вчилися діти як простих ужгородців, так і чеських урядовців.З 1935 по 1938 рр.   це була гімназія,   названа на честь Т. Г. Масарика, яку в народі називали «Масариковою школою». Сьогодні   в   цьому   загальноосвітньому закладі представники більше 20 національностей поглиблено вивчають   російську, англійську та ряд інших іноземних мов. Віддаючи шану   історичній   постаті першого президента Чехословаччини та на прохання   батьків   учнів, багато з яких нині   працює в   Чехії, тут з нового навчального   року 60 учнів   двох класів (5 і 6) розпочали вивчення чеської мови як другої іноземної. Програму   її вивчення затверджено   Міносвіти України. І стало це   можливим   завдяки   співпраці між Закарпатською областю і краєм   Височіна Чеської Республіки, реалізації спільного проекту з капітального ремонту приміщення, яке більше 10 років не   використовувалося. Тепер його не   впізнати.
Керівник   школи запросила   гостей до класу, де   перед 6-класниками   виступив   гетьман краю Височіна   Їржі Бєгоунек. З допомогою   мультімедійного обладнання він розповів   про край   Височіна, його природні, економічні, культурні   особливості, структуру   управління,   стан та   перспективи транскордонних   зв’язків   з регіонами країн Європи,   в яких Закарпаття   посідає особливе   місце.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух подякував   керівникам двох партнерських регіонів за те, що   результатом   співпраці   став   такий   прекрасний   клас.
-«Я дуже   радий, що   результатом   співробітництва   є не   тільки зустрічі, взаємні   візити,   а конкретні проекти   у сфері   освіти, культури, охороні здоров’я тощо.   І я маю   велику   радість перебувати у вашій школі та інших закладах, де   зримо   постали сьогодні плоди добрих взаємин   двох регіонів», - зазначив   він і на   пам'ять   подарував школі   книгу   про столицю Чехії – місто Прагу.

На   завершення   уроку   гетьман   Височіни Їржі Бєгоунек   вручив кожному учню класу подарунок з   символікою   краю. А   учні   школи   взаємно   вручили   йому та   гетьману   Пардубіцького   краю Мартіну   Нетоліцкому пам’ятні   сувеніри.
По закінченні   уроку, на прес-конференції, Їржі Бєгоунек   заявив   журналістам, що   край   Височіна   має   намір продовжити   співпрацю з Закарпаттям у наступному   році, виділивши   на   це   5-6 мільйонів   чеських крон. Конкретні   проекти співпраці будуть   визначені   пізніше. Щодо ужгородської школи, то є намір   продовжити проект з тим, щоб школа   стала   своєрідним методичним та навчально-просвіницьким   центром з вивчення   чеської мови   на   Закарпатті.  
Іван Діус

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

РАТУША

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат