На Закарпатті Слуги Народу вирішили віддати владу клану Балог та екс-регіоналам

15.06.2021 17:30 ПОЛІТИКА

На Закарпатті куратор області від партії Слуга Народу київський ресторатор Микола Тищенко вирішив поміняти владу і пішов на зговір з колишніми регіоналами та Віктором Балогою

Учора ЗМІ повідомили про те, що на Закарпатті Слуги Народу вирішили повністю поміняти владу. Мова йде не тільки про керівництво ОДА, але й буде спроба змінити конфігурацію сил в облраді.

Мова йде про те, щоб ОДА очолив Олексій Гетманенко, а головою Закарпатської облради став Петро Добромільський.

Обидва з орбіти нардепа Віктора Балоги. Олексій Гетманенко з 2010 по 2015 рік був депутатом фракції Балоги "Єдиний Центр"   Ужгородської міськради. Так само і Петро Добромільський був членом "Єдиного Центру" та депутатом місцевої ради на Іршавщині від цієї партії у ті ж роки, що й Гетманенко.

Видання "Закарпатські Новини" пише, що нинішній нардеп від Слуг Народу Михайло Лаба став посередником у переговорах між куратором області Миколою Тищенком та нардепом Віктором Балогою.

Слуги сподіваються вже на найближчій сесії підняти питання зміни голови облради. Ми цікавилися у деяких депутатів від цієї фракції, чи дійсно їх вже попереджали про те, що на найближчій сесії потрібно буде міняти голову облради і нас підтвердили, що депутатів фракції ще не збирали з цього приводу, але таке попередження вже було.

Зміну голови облради підтримають і фракції, які перебувають під впливом Балоги. Це блок його сина Андрія, а також фракція партії Коломойского-Палиці "За Майбутнє", яку на Закарпатті очолює екс-регіонал Олександр Ледида. Не виключено, що до нової більшості Слуг з депутатами Балоги-Ледиди приєднаються і фракції ОПЗЖ та угорської партії КМКС, яка чекає від влади закриття справ на їхнього лідера Ласло Брензовича.

Що стосується нинішнього голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова, то з ним попрощаються по доброму і відправлять знову в центральний апарат СБУ.

Таким чином Віктор Балога отримає часткову владу в регіоні на рівні зі Слугами і все було затіяно саме для того, щоб повернути собі певні бізнесові втрати і помститися двоюрідному братові Василю Петьовці, який є одним із співзасновників партії "Рідне Закарпаття", яку Слуги з Балогами вирішили відсунути від влади. Нагадаємо, що брати Балога та Петьовка дуже посварилися ще в 2015 році.

До речі, тиск на нинішнього голову Закарпатської ОДА та його першого заступника Мирослава Білецького скандальний куратор Микола Тищенко вже почав. Йому ж потрібно якось пояснити закарпатцям, чим погане нинішнє керівництво ОДА, що його раптом потрібно поміняти. Сьогодні ж Тишенко на своїй сторінці у Фейсбук причепився до Полоскова та Білецького за... погану штукатурку на реставрованому приймальному відділенні Воловецької лікарні.

На владні перестановки вже є перші рекації.

"Чи не часто "Слуги Н." вдаються до зміни керівництва, тобто губернатора та його замів? Час покаже, чи такі "головоломки" на кадровій "дошці" дадуть ефект і подвоять якість у роботі на Закарпатті.

Особисто мені такі "війни" не подобаються. Особливо тоді, коли вони калейдоскопічно часті...", - написав на своїй сторінці у Фейсбук відомий закарпатський журналіст Михайло Папіш.

"Після того, як ресторатор Микола Тищенко втрапив у декілька скандалів у Києві, офіс президента вирішив спихнути Тищенка на Закарпаття курувати область.

Тобто, знову заслали нам парашутиста, який взагалі не знається на специфіці області. І той зайнявся дивними справами. Спочатку намагається "поза чергою" поставити тут свого керівника митниці Олександра Костіну, а окрім того, в дивний спосіб має намір вирішити "угорське питання", а тепер ще виявилося, що Тищенко міняє владу на Закарпатті.

Це та людина, яка плутає Прикарпаття та Закарпаття і наказує митникам говорити, що "Венгрія нам друзі".

Цей нардеп явно забувається, бо ворогів з угорців тут робили не місцеві. Місцеві і так знають, що угорці є корінним населенням і друзями, а не ворогами, бо ворогами свого часу угорців зробили саме в Києві.

А зараз ЗМІ розповідають, що той ресторатор через нардепа Михайла Лабу вийшов на Віктора Балогу, щоб Слуги в облраді могли зробити нову більшість саме з балогівцями та екс-регіоналами Ледиди. Ця більшість має намір поставити головою облради замість Петрова такого собі балогівця з Іршави Добромільського, який нещодавно став заступником голови ОДА. А окрім того Тищенко просуває на голову ОДА Олексія Гетманенка, який тут після губернатора Бондаренка доволі довго був в.о. губернатора.

І як підтвердження: сьогодні ж Тищенко на своїй сторінці у Фейсбук по-дурному наїхав на голову ОДА Полоскова та його заступника Білецького через... погану штукатурку на оновленому приймальному відділенні однієї з лікарень. Тобто, чистої води популізм.

Невже у Києві дійсно так легко проковтують все, що робить ресторатор Тищенко? Хіба не видно, що він далекий від реалій на Закарпатті. Наразі Тищенко просто добиває і так доволі крихкий рейтинг Слуги Народу та президента Зеленського на Закарпатті. Невже там в Києві не розуміють, що куратором області повинен бути хтось з місцевої еліти, хто знає цей край, хто розуміється на місцевій особливості і абсолютно політично нейтральний?

Чому знову саме наша область повинна піддаватися експериментам? Що не так з Полосковим? Чому київський ресторатор-дилетант намагається всадити у владні крісла політичних лузерів? Хто буде витягувати область з лайна?", - пише на своїй сторінці у Фейсбук соціолог Владислав Мартон. Скоріше за все в Офісі Президента дійсно не зрозуміли до кінця ситуацію, бо і діяльність Тищенка на Закарпатті сприймається наразі виключно негативно. Так само як і імідж Балоги тут впав доволі низько і певну підтримку він тут має лише в Мукачеві і частково на Іршавщині. Таким чином фраза соціолога Мартона "Наразі Тищенко просто добиває і так доволі крихкий рейтинг Слуги Народу та президента Зеленського на Закарпатті" є дійсно доречною.

Василь Поляк для Prozak.info

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат