Угорці обурилися через "мовний" законопроект опозиції

admin 20.01.2013 11:15 ПОЛІТИКА

Угорці України глибоко обурені "мовним" законопроектом опозиції й занепокоєні фактом появи такої законодавчої ініціативи.


Як повідомив УНІАН народний депутат, голова Демократичної спілки угорців України Іштван Гайдош, про це йдеться в заяві, прийнятій у четвер на засіданні президії Демократичної спілки угорців України, стосовно реєстрації у Верховній Раді проекту закону "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні".
Зокрема, на засіданні прозвучало, що поданий народними депутатами Володимиром Яворівським (ВО "Батьківщина"), Марією Матіос ("УДАР") та Іриною Фаріон (ВО "Свобода") документ без перебільшення є "унікальним" в українській законодавчій практиці. Адже суспільство отримало документ, низка положень якого суперечить не тільки Конституції та міжнародно-правовим зобов’язанням України, а й здоровому глузду.
Голова ДСУУ наголошує, що законодавчі пропозиції, які містяться у даному законопроекті, несуть у собі загрозу порушення основоположних культурних, соціальних і політичних прав громадян України - осіб належних до національних меншин, порушують їх конституційні права, націлені на позбавлення їх існуючих можливостей задоволення своїх національно-культурних потреб, у брутальній формі нехтують міжнародно-правовими зобов’язаннями України щодо захисту прав людини в т. ч. осіб, належних до національних меншин.
Гайдош вважає, що депутати-розробники законопроекту ним фактично встановлюють новий, Конституцією не передбачений обов’язок громадян, а саме щодо знання української мови. Осіб, котрі не володіють або володіють не в належному обсязі пропонують обмежити не тільки у доступі до певних професій, але також у виборчих правах.
"Особливо прикрим вважаємо той факт, що серед ініціаторів цього документу, крім представника відомої своєю схильністю до політичного екстремізму і ксенофобії ВО "Свобода" є й народні депутати, які представляють політичні сили, що позиціонують себе як демократичні й такі, що палко підтримують євроінтеграційний курс України", - додав нардеп.
Як повідомлялося, 10 січня у Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні", в якому опозиція запропонувала власну інтерпретацію поняття "іноземної" та "регіональної мови".
Згідно з законопроектом, "будь-яка інша мова, що застосовується в Україні, окрім української мови як мови титульної нації та мов інших корінних народів України, для цілей цього закону є іноземною мовою".
У Закарпатській області, за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, проживає близько 151 тисячі угорців.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат