Стабілізатори напруги: різновиди техніки та особливості застосування
Нестабільність електромережі може призвести до серйозних неполадок обладнання та техніки. Це особливо актуально у старих будинках або у містах та селах, де є постійні перешкоди. Інструментом захисту та збереження техніки в ідеальному стані стануть стабілізатори напруги. Вони весь удар беруть на себе та забезпечують захист підключеного обладнання.
Пристрої відрізняються принципами роботи та виконанням, можуть мати різні показники потужності. Ознайомитися з різними пропозиціями найзручніше на сайті https://stabilizatori.com, де є достатньо технічних рішень, як для побуту, так і промисловості. Серед виробників можна виділити Ресанта, Елекс, Forte та багатьох інших.
Релейні стабілізатори
Щойно виявлено нестабільність у мережі реле буде перемикати подачу живлення на що підвищує чи знижуючий контур трансформатора. Напруга, що входить, оцінюватиметься платою управління. Спрацьовування займе 10-20 мс, схематично це обладнання досить просте. Але є й недоліки, включаючи шумну роботу та ступінчасту стабілізацію, що призводить до миготіння лампочок.
Електромеханічні стабілізатори
Ще їх називають сервомоторними, а принцип роботи ґрунтується на струмознімальній контактній групі з трансформаторної обмотки. Підвищення або зниження визначатиме переміщення у відповідний бік. Як тільки є відхилення від 220 схема подає сигнал на сервопривід, щоб зрушити контакт.
Такі пристрої недорогі та відрізняються високою якістю стабілізації. Але є й мінус – недостатньо швидке реагування через особливості роботи сервоприводу. Громіздкість та шумність змушують не використовувати такі стабілізатори у квартирах.
Гібридні стабілізатори
Буває два типи стабілізаторів:
● релейно-сервопривідні з діапазоном від 105 до 280 В;
● релейно-симісторні з діапазоном від 100 до 325 Ст.
Ключова перевага таких моделей у тому, що показники вхідної напруги суттєво збільшені.
Як вибирати стабілізатори?
Підключення можливе через розетку чи контактну групу, тобто. на вході електроенергії. За методом установки виділяють навісні, підлогові та переносні моделі стабілізаторів. Начіпні моделі відмінно підходять для газових котлів або для стабілізації всього приміщення, будинку або квартири. Для побутової техніки підходять однофазні моделі, які безпосередньо підключаються до обладнання.
Потужність підбирається з урахуванням потужності техніки. Пральну машину краще стабілізувати потужністю від 3 до 5 кВт, а для всього будинку можна купувати модель із показником 10 кВт. Точний розрахунок та аналіз потужностей можуть провести відповідні фахівці та майстри.
Коментарі :
Додати коментар