Як вибирати контактні лінзи для покращення зору
Контактні лінзи в Україні набули популярності за останні два десятиліття, і особливо вони користуюся попитом серед молоді – у віці 12-25 років. Їх носить половина людей, що потребують корекції зору. Щороку кількість користувачів МКЛ збільшується. Це пов’язано з ціновою доступністю виробів і достатнім вибором продукції. Поява нових матеріалів та постійне вдосконалення виробів позитивно впливають на ринок – на контактні лінзи ціна стає доступною для всіх верств населення.
Головні критерії за якими вибирають МКЛ:
- матеріал, з якого вони виготовлені;
- оптична сила (користувач має визначити за допомогою профільного спеціаліста - офтальмолога);
- діаметр лінзи та радіус кривизни (такі параметри впливають на те, як лінза "сидить" на оці);
- частота заміни (залежить від максимального часу використання виробу);
- ступінь прозорості;
- режим носіння (денні, безпереревні, кількаденні, пролонговані).
Також для користувачів є важливий дизайн: мякі лінзи для очей можуть бути сферичними, торичними, мультифокальними.
Гідрогелеві та силікон-гідрогелеві: у чому різниця цих лінз?
Залежно від матеріалу сучасні м’які лінзи поділяють на дві великі підгрупи: гідрогелеві та силікон-гідрогелеві. Чим більшим є вміст води, тим більше кисню може проникнути до рогівки ока, що в свою чергу позитивно відображається на здоров’ї очей. Проте гідрогелеві лінзи з високим вмістом вологи можуть бути занадто м’якими, що ускладнює їх використання. Виходячи з цього виробники не допускають перевищення води більше ніж на 70%.
Якщо ж ви вирішили купити лінзи з силікон-гідрогелю, то маєте знати, що вони теж мають свої переваги та недоліки. Силікон надає виробу здатності ефективно пропускати молекули кисню. Проте через гідрофобність такі засоби для корекції зору можуть бути занадто жорсткими для вас і відчуватися на оці. Щоб обрати найбільш зручні тип МКЛ, варто спробувати обидва варіанти.
Переваги м’яких контактних лінз
Лінзи для зору мають суттєві переваги у порівнянні з окулярами:
· при їх носінні не обмежується периферичний зір;
· гострота зору стабільна і не змінюється залежно від відстані між рогівкою і лінзою;
· вони не «пітніють» у вологу погоду;
· візуально не «обтяжують» обличчя власника;
· з контактними лінзами набагато зручніше займатися активним спортом.
І ще одна суттєва перевага: якщо ви не любите носити окуляри, соромитесь своєї далеко- чи близькозорості, то контактні лінзи стануть дійсно незамінними.
Недоліки МКЛ:
Незважаючи на те, що контактні лінзи відгуки серед користувачів мають переважно позитивні, не варто забувати про «підводні камені» їх використання. По-перше, вони потребують певних навичок у догляді – їх потрібно зберігати у спеціальних контейнерах, замінювати залежно від частоти заміни, які рекомендує виробник. По-друге, люди з надто чутливими очима не зможуть постійно носити їх. Можливий і набряк рогівки ока, але зазвичай після зняття лінз це ускладнення проходить за добу без втручання офтальмолога.
Коментарі :
Додати коментар