Українці визначилися з логотипом на Зимові Олімпійські Ігри
Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул та Президент НОК України Сергій Бубка презентували логотип заявки Львова на право проведення Зимових Олімпійських та Паралімпійських Ігор 2022 року. Презентація відбулася під час урочистої церемонії проводів олімпійської збірної команди України на XXII Зимові Олімпійські Ігри.
«Логотип, який буде представляти у світі Львів та Україну, вибрано не у кабінетах. У його виборі взяли участь майже 60 тисяч українців. Голосування тривало з 13 по 26 січня на спеціально створеному сайті www.lviv2022.in.ua. Тут українці мали можливість не тільки побачити усі чотири логотипи-претенденти, а й дізнатися, що надихнуло творців, та які можливі варіанти використання логотипів. За логотип-переможець проголосували понад 32 тисячі українців», - сказав Олександр Вілкул.
«Олімпійські амбіції України проявляються не тільки у прагненні наших спортсменів до перемоги на зимовій Олімпіаді у Сочі, але й у бажанні провести таке свято спорту в Україні. Адже це – унікальний спосіб підняти спортивний рівень держави, стимулювати економіку, туризм, покращити міжнародний імідж країни», - наголосив Президент НОК України Сергій Бубка.
Генеральний директор Заявкового комітету Львів-2022 Сергій Гончаров зазначив: «Триває дуже жорстка боротьба під час вибору МОКом міста-переможця. У нас дуже серйозні конкуренти. Казахстан вже вдруге подає заявку і його інфраструктура майже дозволила казахам перемогти ще в праві отримати Ігри-2014, Китай та Норвегія вже мають досвід проведення Олімпіад, Польща та Словаччина також мають розвинуту інфраструктуру. Але сам факт участі України у цьому змаганні є важливою складовою популяризації України, Карпатського регіону та Львова. Для підготовки заявки ми залучили кращих світових фахівців».
Він зазначив, що за оцінкою експертів Україна на високому рівні готує Аплікаційний файл. «Ми розуміємо, що корейський Пьончанг, в якому відбудуться Ігри-2018, переміг з третьої спроби. Але під час відборів про нього дізнався весь світ», - сказав Сергій Гончаров.
Обраний за результатами публічного голосування логотип вже затвердили у Міжнародному олімпійському комітеті, як того вимагає процедура підготовки Аплікаційного файлу Заявки.
Усі чотири варіанти логотипів розробили всесвітньовідомі компанії «North design» та «Теnео», які мають успішний досвід з розробки логотипів та позиціонування багатьох Олімпіад та чемпіонатів світу.
«Логотип-переможець гармонійно поєднує у собі відкритість Львова світові, його багатонаціональність, багатокультурність, і разом із тим - високу толерантність, привітність. Також у Лого глибока, давня культура міста і регіону поєдналася з надзвичайними природними умовами - унікальними Карпатами, які є невід’ємною частиною історії і сьогодення міста Лева та його гостей», - сказав генеральний директор Заявкового комітету Львів-2022 Сергій Гончаров.
«Ідея подати заявку на проведення Олімпіади належить нашому Президенту Віктору Януковичу. І участь Львова у світовій промоції, і проведення Ігор – не просто важливі самі по собі, вони сприятимуть популяризації спорту та прискорять розвиток туристичного регіону Карпат на 20-30 років. Ефект від цього імпульсу відчує на собі вся країна», - підкреслив Олександр Вілкул.
Розроблений під час підготовки Заявки Аплікаційний файл включає в себе аналіз існуючої ситуації та майбутнє бачення в інфраструктурі, спорті, економіці, туризмі та інших ключових галузях, які планується задіяти при підготовці та проведенні Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор 2022 року. На основі цього аналізу створена не лише концепція проведення Олімпіади, а фактично – це концепція розвитку Західного регіону України на багато років наперед.
На думку срібної призерки зимових Олімпійських ігор 1998 року Олени Петрової, сама Заявка на Олімпіаду-2022, незалежно від того, чи буде вона виграшною з першої спроби, це вже перемога для України. «В рамках підготовки Заявки ми почали більше дбати про зимові види спорту, почали планувати розбудову зимової спортивної інфраструктури, а також забезпечували умови, щоб наші спортсмени-олімпійці якомога краще виступили на найближчій Олімпіаді. Сама ж Олімпіада – це просто чудова нагода зробити прорив українського зимового спорту в світі: побудувати спортивні центри та бази, підготувати нове переможне покоління спортсменів», - наголосила Олена Петрова.
Довідково
У листопаді 2013 р. Україна подала декларацію до МОК з підтвердженням намірів взяти участь у конкурсі на право проведення у 2022 р. Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор.
У березні 2014 р. Заявковий комітет Львів-2022 має надіслати в Лозанну (Швейцарія), до МОК Заявковий файл, який буде ретельно проаналізований експертами. Фінальне рішення про перелік країн, які увійдуть до так званого Short List, МОК ухвалить у липні 2014 р. Фінальне рішення про те, яка країна прийматиме зимові Олімпійські та Паралімпійські ігри 2022 року МОК ухвалить у липні 2015 року в місті Куала-Лумпур (Малайзія).
Крім України, наразі у боротьбі за право приймати найбільший зимовий спортивних захід планети змагаються Польща та Словаччина (спільна заявка), Казахстан, Норвегія та Китай. Швеція, яка вже всьоме подавала заявку, у січні знялася з перегонів.
admin
Коментарі :
Додати коментар