Закарпатці змагалися у велоспорті (Фоторепортаж)

20.11.2012 16:52 СПОРТ

17-18 листопада 2012 р. в м. Мукачево та м. Ужгороді
відбулися   чемпіонати Закарпатської області з велоорієнтування (МТВО), техніки велосипедного туризму
та туристичного велобагатоборства серед учнівської молоді.

Організаторами   виступили управління у справах молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації ( начальник – Ерфан В.Й.) та   Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді ( директор – Чепа В.І.).

Змагання проводилися   з метою розвитку, популяризації і пропаганди велоорієнтування (МТВО) та велосипедного туризму як здорового способу життя, підвищення спортивної майстерності спортсменів-орієнтувальників та туристів, рівня їх технічної і тактичної підготовки, визначення сильніших команд, а також комплектування збірних команд Закарпатської області для участі у Чемпіонатах України з МТВО та велосипедного туризму 2013 року.

Змагання проводилися у вікових групах:
Молодші юнаки, молодші дівчата (1999 рік народження та менше)
Юнаки, Дівчата (1996-98 р.н. ОСНОВНА КАТЕГОРІЯ)
Юніори, Юніорки (1993-95 р.н.)

17 листопада 2012 р. у м.Мукачево (мікрорайон Росвигово), проводилися змагання з ВЕЛООРІЄНТУВАННЯ (МТВО), яке зібрало найсильніших спортсменів краю.

Скажемо відразу: «гостинності» мукачівці в цих змаганнях не проявили, виборовши переважну більшість нагород. На найдовшій – десятикілометровій трасі, що проходила через 16 контрольних пунктів за перемогу боролися і юніори і дорослі спортсмени. Кращий результат (28 хвилин 22 секунди) в абсолютній першості показав лауреат юнацького чемпіонату Європи, учень мукачівського ВПУ №3 Олександр Касьянов. Другим, швидше за суперників, розібравшись у хитрому мереживі росвигівських вулиць,   фінішував Василь Морозов (ВПУ № 3). Бронзову нагороду серед юніорів, показавши п’ятий час в абсолютній першості, отримав великолучківець Дмитро Гаршанін – учень мукачівського професійного ліцею.

Першими з семикілометрової траси в змаганнях спортсменів, не старших 16-років, фінішували мукачівці Владислав Французов та Олександр Павлов (ВПУ №3), третій результат у Дмитра Качура з ужгородського клубу «Банзай-Ра». На п’ятикілометрівці у молодшій віковій категорії переміг Станіслав Шин з міста над Латорицею, другим фінішну лінію перетнув Артур Сватко (мукачівська ЗОШ № 1), третім – бобовищанець Мирослав Гонак. Серед дівчат цього віку чемпіонкою стала Анастасія Моїсеєва, віце-чемпіонкою – Ангеліна Тупчієнко (обидві з мукачівської ЗОШ № 1), третьою фінішувала Христина Бобер з Кам’янецької ЗОШ Ужгородського району. У середній віковій категорії кращі результати показали мукачівки Наталія Шозда і Олександра Золтан, третьою фінішувала студентка ужгородського коледжу мистецтв імені Ерделі Олександра Жданович. Сімейну «медалеву скарбничку» поповнила і Віра Жданович, перемігши в змаганнях серед жінок, а кращою серед юніорок стала учасниця цьогорічного конкурсу «Міс Мукачево-2012» Яна Бабушкіна – студентка кооперативного торговельно-економічного коледжу.

Змагання з техніки велосипедного туризму проводилися 18 листопада 2012 р. в ужгородському парку «Боздоський».
Цього дня спочатку був «Тріал», що являє собою дистанцію довжиною до 100 м з природними та штучними перешкодами, яка долається     по вузькому коридору (до 1м), розміченому з двох сторін природними (дерева, паркан) і штучними обмеженнями (стрічки над стійками, висотою не менш 1 м). Дистанція складалася з наступних перешкод:   крутий поворот під кутом 90°,   проїзд по канаві, перетин канави,   переїзд через вал,   проїзд лабіринтом,   крутий підйом,   крутий спуск,   розворот у зворотній напрямок на обмеженій площі,   проїзд по кам’яному завалу,   переїзд через   яр,   заїзд на перешкоду типу   «колода».

Серед юніорів ( Ч-20) найшвидше подолав дистанцію «Тріал» ужгородець Пітра Юрій. Другим – мукачівець Касьянов Олександр, третім – також представник м. Мукачево – Морозов Василь.

Серед юнаків (Ч-16) першість виборов Володимир Козловський                               (м.Ужгород). Другим та третім фінішували представники Іршавського району – Пітра Федір та Староста Петро відповідно.
Серед молодших юнаків (Ч-12) переміг ужгородець Мартинов Денис, другим став Суринець Сергій із Хуста, третім – мукачівець Шин Станіслав.

В категорії Ж-16 на дистанції « Тріал» перемогла представниця Мукачева – Шозда Наталія. Другою стала ужгородка Капелюшок Олександра, третьою – також ужгородка – Жданович Олександра.

Серед молодших дівчат ( Ж-12) перемогу святкувала представниця Хуста – Гичка Андріана, другу сходинку п’єдесталу посіла ужгородка Веклюк Ніколетта, третьою фінішувала представниця Ужгородського району – Бобер Христина.

На дистанції «Фігурне водіння велосипеда», що полягає в проходженні фігур, які розмічені (встановлені) на майданчику і складалася з фігур «Колія», «Змійка», « Вісімка»,   «Ворота», «Гойдалка», «Стоп-лінія», серед юніорів перші два місця дісталися мукачівцям Морозову Василю та Касьянову Олександру, третім фінішував ужгородець Зубенко Олександр. Серед юнаків найкращим став представник Іршавщини   Староста Петро, другим був ужгородець Козловський Володимир, третім – також ужгородець – Василь Плавайко.

Серед молодших ( Ч-12) юнаків золото здобув мукачівець Шин Станіслав, срібло – за ужгородцем Мартиновим Денисом, бронза – у Гаркавенко Нікіти з Ужгорода. До речі, володар бронзової нагороди на чотири роки молодший від більшості учасників цієї категорії, а їх було сорок.

Не менш цікавою на дистанції «Фігурне водіння велосипеда» була боротьба серед дівчат. У віковій групі « Ж-16» знову перемогла Шозда Наталія, друга – Капелюшок Олександра, третя – Жданович Олександра.

У групі   «Ж-12» найкращою стала Осійська Олександра ( Іршавський район), друга – знову Веклюк Ніколетта, третя – Бобер Христина з Ужгородського району.

Ото ж, за підсумками двох днів у туристському велобагатоборстві серед юніорів переміг Касьянов Олександр ( м.Мукачево, тренера Цепурдей О./Касьянов Р.), срібло у Василя Морозова ( м.Мукачево, Цепурдей О./Расчупкіна Н.), бронза – у Гіріча Андрія ( м.Ужгород, тр. Жданович О./Жданович В.).

Серед юнаків на першу сходинку піднявся Козловський Володимир (м.Ужгород, тр. Жданович О./Жданович В). на другу – Староста Петро( Іршавський р-н, тр. Осійський О.). На тертю – Павлов Олександр (м.Мукачево,   Цепурдей О. /Расчупкіна Н.).

Серед молодших юнаків переміг Шин Станіслав (м.Мукачево, тр. Цепурдей О. /Расчупкіна Н.). Друним став Мартинов Денис ( м.Ужгород,   тр. Жданович О./Жданович В.). Третій – Осійський Мар‘ян ( Іршавський р-н, тр. Осійський О.)

Серед дівчат у віковій групі «Ж-16», вигравши ВСІ(!) три етапи золоту медаль отримала   Наталія Шозда (м.Мукачево,   Цепурдей О. /Расчупкіна Н.). Срібло – у Жданович Олександри ( м.Ужгород, тр. Жданович О./Жданович В.). Бронза – у Золтан Олександри (м.Мукачево,   Цепурдей О. /Расчупкіна Н.).

У групі «Ж-12» перемогла Бобер Христина ( Ужгородський р-н, тр.Готра С.).

Друга -   Осійська Олександра ( Іршавський р-н, тр. Осійський О.), третя – Тупчієнко Ангеліна (м.Мукачево,   тр. Цепурдей О. /Расчупкіна Н.).

Усі призери та переможці змагань були нагородженні медалями, дипломами та грамотами.

Організатори щиро вдячні людям, які долучилися до проведення цьогорічних змагань, зокрема Президенту федерації велоспорту Закарпаття Едуарду Татуревичу,   начальнику відділу у справах молоді та спорту мукачівського міськвиконкому Володимиру Уліганцю,   директору мукачівської ЗОШ № 13 Сергію Карпенко, начальнику управління у справах культури, спорту,   сім‘ї та молоді Ужгородської міської ради Євгену Боброву, адміністрації парку «Боздоський».