Євросоюз допоможе системі екстреної допомоги в Україні
Підписані нові угоди для розширення єдиної європейської системи екстреної допомоги 112 в Україні
На Закарпатті триває робота із забезпечення закладів охорони здоров’я індивідуальними джерелами живлення, тепло- та водопостачання. Про це повідомив т.в.о. голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
В області налічується 30 лікарень із цілодобовим перебуванням, і всі вони мають власні котельні.
Щоб працювати автономно під час відключення електроенергії, 100% закладів спроможної мережі та амбулаторії мають 193 генератори різної потужності та запаси паливно-мастильних матеріалів для роботи упродовж кількох діб. Майже всі медичні установи у районах та обласному центрі мають також станції супутникового інтернету Starlink, щоб бути на зв’язку за будь-яких умов.
Водночас 17 лікарень краю мають власні свердловини.
Також у 8 закладах охорони здоров’я області встановлено об’єкти відновлюваної енергетики та установок зберігання енергії.
«Всім необхідним для автономної роботи забезпечений Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Центральна диспетчерська та станції у районах мають генератори, запас палива на 7 діб, а також станції Starlink», - розповів Мирослав Білецький.
Білецький також розповів, що все це стало можливим завдяки реалізації ряду проектів та грантових програм Євросоюзу та інших міжнародних партнерів.
Постало також питання покращення роботи екстреної допомоги. І тут знову на допомогу прийдуть європейці.
Президентка Групи ЄІБ Надя Кальвіньо оголосила про нову підтримку України разом з єврокомісаром Джентілоні та міністром фінансів України Марченком під час зустрічей МВФ і Світового банку у Вашингтоні.
52 млн євро нових інвестицій ЄС доступні для впровадження системи екстреного реагування 112, яка об’єднає поліцію, швидку допомогу, пожежну охорону та аварійну газову службу в Україні для швидшого надання допомоги.
Президентка Кальвіньо повідомила, що кількість отриманих заявок повністю покриває доступні 300 млн євро в межах механізму гарантування експортних кредитів, який сприяє розвитку торгівлі між ЄС та Україною і підтримує економічне відновлення країни.
600-мільйонний план підтримки енергетики України, підкріплений гарантіями ЄС та внесками країн-членів, було представлено на Міністерському круглому столі щодо підтримки України у Вашингтоні. Метою плану є захист критичної енергетичної інфраструктури та забезпечення надійного постачання електроенергії й тепла напередодні зими.
Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у співпраці з Європейською комісією та урядом України оголосила ключові ініціативи для підтримки відновлення та стійкості України під час щорічних зустрічей МВФ і Світового банку у 2024 році. До цих ініціатив входять підтримка розширення єдиної європейської системи екстреної допомоги 112, захист критичної енергетичної інфраструктури та сприяння експорту з ЄС до України.
Президентка Групи ЄІБ Надя Кальвіньо та єврокомісар Паоло Джентілоні, у присутності міністра фінансів України Сергія Марченка, оголосили про доступність інвестицій ЄС у розмірі 52 млн євро для підтримки впровадження в Україні європейської системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Ця інвестиція включає 12 млн євро у вигляді гранту від ЄС, підтвердженого підписанням заяви про завершення підготовки угоди щодо гранту, а також запланований кредит ЄІБ на 40 млн євро. Проєкт об’єднає служби швидкої допомоги, поліції, пожежної охорони та аварійної газової служби в єдину систему екстреної допомоги, що забезпечить швидшу та ефективнішу реакцію у екстрених ситуаціях. Ініціатива передбачає створення сучасних центрів обробки викликів та ІТ-інфраструктури, що дозволить привести українські служби екстреної допомоги у відповідність з європейськими стандартами.
Президентка ЄІБ Надя Кальвіньо, виступаючи з Вашингтона, сказала: «Сьогодні ми вчергове підтвердили нашу непохитну підтримку України, особливо напередодні зими. Ми домовилися про надання фінансування від ЄС для єдиної системи екстреної допомоги в Україні, яка об’єднає пожежну службу, поліцію, швидку допомогу та аварійну газову службу, що є надзвичайно важливим для людей. Крім того, ми допомагаємо забезпечити надійне постачання енергії, щоб люди могли лишатися в теплі, а бізнес працювати. Величезний позитивний відгук на наш заклик до компаній ЄС, які хочуть експортувати до України, зміцнить життєво важливі економічні зв’язки та є конкретним прикладом того, як ми працюємо разом з Європейською Комісією, щоб наблизити Україну до інтеграції з ЄС».
Єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні зазначив: «Європейська комісія і надалі віддана підтримці відновлення України та її майбутній інтеграції до ЄС. Сьогоднішня угода щодо системи екстреної допомоги 112 підвищить рівень громадської безпеки, а план підтримки енергетики допоможе захистити критичну інфраструктуру напередодні зими. Швидке освоєння механізму гарантування експортних кредитів свідчить про високу довіру європейського бізнесу до майбутнього України. Ці зусилля створюють основу для більш захищеної України та поглиблюють наші економічні зв’язки, адже Україна поступово рухається до інтеграції в ЄС».
Міністр фінансів України Сергій Марченко, відзначаючи важливість підтримки банку ЄС, сказав: «Підтримка від ЄІБ, нашого партнера, є важливою для України. Енергетичний план на 600 млн євро необхідний для захисту нашої критичної енергетичної інфраструктури та забезпечення громадян і бізнесу надійним електропостачанням і опаленням, особливо напередодні зими. Ми також отримали підтвердження, що можемо розраховувати на фінансову підтримку для впровадження екстреного номера 112, який сприятиме підвищенню громадської безпеки та скороченню часу реагування на надзвичайні ситуації. Ми вітаємо прогрес у створенні механізму гарантування експортних кредитів, який відіграватиме ключову роль у зміцненні торгівлі між Україною та ЄС. Ми глибоко вдячні ЄІБ за його непохитну відданість відновленню України та вагомий внесок у наше економічне відновлення».
Додатково: ЄІБ та Європейська комісія зобов’язалися виділити 52 млн євро на впровадження системи екстреної допомоги 112 в Україні. Цей пакет фінансування складається з кредиту ЄІБ на суму 40 млн євро, що буде підтримано через фонд ЄІБ «EU for Ukraine», а також двох грантів ЄС: інвестиційного гранту на 10 млн євро та 2 млн євро на технічну допомогу. Це фінансування допоможе Міністерству внутрішніх справ України впровадити єдиний номер екстреної допомоги 112, об’єднавши служби швидкої допомоги, поліції, пожежної охорони та газової аварійної служби.
Петро Гойс, редакція РІО
ТЕГИ : Євросоюз, 112, Білецький, Кальвіньо, ДжентілоніКоментарі :
Додати коментар