Поліція у Європі виявляє у закарпатців фальшиві тести ПЛР на коронавірус

06.08.2020 12:30 СОЦІО

Коронавірус поламав багатьом закарпатцям плани на відпочинок. І все ж, ряд країн відкрили свої кордони для туристів. Щоправда, з однією умовою – на кордоні потрібно показувати негативний результат тесту ПЛР на коронавірус.

Звичайно, що це не зупиняє наших земляків і багато закарпатців їдуть до тієї ж Хорватії, яка відкрилася українським туристам за умови негативного тесту ПЛР. Принаймні, на держкордоні з Угорщиною наразі величезні черги з автомобілів.

І якщо угорським прикордонникам достатньо показати бронь у хорватському готелі і вони пропускають автомобілі транзитом без особливих проблем, то вже на кордоні з Хорватією прикордонники перевіряють тести на ПЛР. Деколи доволі поверхнево, а подеколи дуже прискіпливо.

І як стало відомо, багатьох закарпатців вже повернули з-під Хорватського кордону одому, бо тести виявилися фальшивими.

Ми повідомляли про те, що на Закарпатті виявляють фальшиві тести. Навіть у соцмережах можна зустріти інформацію, що тести просто продають по 500 грн. І багато закарпатців на це ведуться, бо це дешевше, ніж в офіційних лабораторіях.

Власне, що таке офіційні лабораторії. Мова йде про ті лабораторії, які офіційно верифіковані міністерством охорони здоров’я. Редакція газети РІО зробила запит до Центру громадського здоров’я МОЗ, щоб отримати інформацію, які ж лабораторії на Закарпатті мають право проводити такі тести і отримала відповідь (дивіться фото-скани).

Як виявилося, таких лабораторій не так багато:

— Лабораторія особливо небезпечних інфекцій Державної установи Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України.

— Вірусологічна лабораторія Державної установи Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України.

— Лабораторія Комунального некомерційного підприємства Мукачівська центральна районна лікарня.

— Лабораторія Комунального некомерційного підприємства Закарпатський обласний центр громадського здоров’я Закарпатської обласної ради.

— Бактеріологічна лабораторія приватного підприємства Астра-Діа.

— Лабораторія ТОВ ВАН-ЛАБ (ONE-LAB).

І все. Більше ніхто тести ПЛР на Закарпатті робити не може.

Варто зазначити, що державні лабораторії завантажені роботою і лише одна з них робить тести на комерційній основі. Звичайно, що тут є певні питання до того, чи може державна лабораторія робити тести і брати за це гроші. Скоріше за все, у правоохоронців рано чи пізно виникнуть питання до керівників лабораторії, бо безкоштовну медицину у нас ніхто не відміняв.

Тим не менше, наразі дві приватні лабораторії в Ужгороді, які верифіковані   Міністерством охорони здоров’я України, роблять тести ПЛР – Астра-Діа та Ван-Лаб. При цьому, Ван-Лаб має явну перевагу щодо цін   та оперативності. Подеколи ще вказується, що тести на коронавірус робить «лабораторія Превеншн», але, насправді, такої лабораторії не існує. Є медичний центр Превеншн, який, скоріше за все, робить лише забір тестів, а інші послуги виконує якась інша лабораторія.

А закарпатцям радимо бути уважними і не вестися на оголошення в соцмережах, що хтось десь за дешево зробить тест ПЛР і надасть відповідний документ. Є багато шахраїв, які хочуть на цьому заробити, а постраждають, у першу чергу, самі клієнти.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат