Лісівники Міжгірщини рятують ялинові ліси від шкідників
Однією з найбільш поширених причин всихання смерекових насаджень останні декілька десятків років є зростання чисельності верхівкового короїда. Все це відбувається на фоні посушливих років і зниження рівня грунтових вод.
За словами головного спеціалісту відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту ЗОУЛМГ Романа Соболівського, при пошкоджені дерев верхівковим короїдом спочатку всихає верхня частина крони, потім відбувається заселення іншими видами шкідників середньої і нижньої частини стовбура. У деревині уражених дерев швидко поширюється синява внаслідок пошкодження грибами. Така деревина швидко втрачає технічну якість і вже не може ефективно використовуватись у виробництві.
У пошуках кращого методу боротьби із стовбуровими шкідниками науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Для моніторингу чисельності та боротьби з верхівковим короїдом, лісові господарники Закарпаття встановлюють феромонні пастки. Нині лісівники розпочали їх активно встановлювати в осередках пошкоджених насаджень у Міжгірському держлісгоспі.
Під час шлюбного періоду самки виділяють такі ж пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки.
Пастки активно використовують в Рахівському та Мокрянському лісових господарствах. Тепер їх встановлюють і в Міжгірському держлісгоспі, зокрема в Ізківському лісництві.
Начальник Закарпатського опорного лісопатологічного пункту ДСЛП Івано-Франківськлісозахист Василь Трикур, зазначає, встановлення феромонних пасток дозволить моніторити кількість і відловлювати жуків, і прогнозувати їх чисельність в майбутньому.
Контролювати феромонні пастки лісівники будуть кожні 7-14 днів.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
Коментарі :
Додати коментар