Ужгород до 1120-ї річниці отртимав пам’ятну монету
В Управлінні Національного банку України відбулася презентація пам’ятних монет «1120 років м. Ужгороду», що вводяться в обіг 25 грудня 2013 року.
Участь у заході взяли заступник начальника управління Національного банку України в Закарпатській області Любов Лендєл, начальник відділу готівкового обігу і касових операцій управління Національного банку України в Закарпатській області Оксана Дердяк.
Любов Лендєл повідомила, що Національний банк України, продовжуючи серію “Стародавні міста України”, ввів в обіг 25 грудня 2013 року пам’ятні монети номіналами 10 та 5 гривень, присвячені адміністративному центру Закарпатської області – Ужгороду, мальовничому місту, розташованому на берегах ріки Уж, яке виникло як фортеця та було свідком багатьох історичних подій у Закарпатті.
Монету “1120 років Ужгороду” номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – “пруф”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 2 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений.
На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; під гербом на стрічці напис – УЖГОРОДСЬКИЙ ЗАМОК; у центрі зображено Ужгородський замок, обнесений захисним муром, на тлі якого гілочка сакури; ліворуч – рік карбування монети 2013; унизу на дзеркальному тлі – номінал: на монеті зі срібла – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу – П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ та праворуч логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено панораму міста та пішохідний міст через річку Уж в обрамленні гілок сакури; угорі ліворуч – герб Ужгорода; унизу розміщено напис: 1120/РОКІВ УЖГОРОД.
Зараз спостерігається значний попит на нумізматичну продукцію Національного банку України: “Усе більше українців поповнюють свою колекцію українськими пам’ятними монетами. Адже монети з часом стають дорожчими, а вартість їх зростає. Завдяки використанню дорогоцінного металу, високій художній цінності та сучасним технологіям пам’ятні монети можуть використовуватись як ефективний інструмент зберігання та примноження заощаджень”, а також як цікавий та цінний подарунок - додала Оксана Дердяк - начальник відділу готівкового обігу і касових операцій управління.
_______________________________________________________________
Прес-служба Управління Національного банку України в Закарпатській
області , м. Ужгород, пл. Пушкіна,1 тел. 61-93-34.
admin
Коментарі :
Додати коментар