Хірурги ділилися новими напрацюваннями на засіданні асоціації
Сучасним методам малоінвазивної хірругії було присвячено черговое засідання асоціації хірургів області, що відбулося днями в Ужгороді. Фахівці Ужгородської ЦМКЛ розповіли колегам про підсумки роботи за останні три роки в ургентній та плановій хірургії, поділилися останніми напрацюваннями в галузі малоінвазивної хірургії, а також привітали ювіляра – головного хірурга Ужгорода Василя Ганчина з 60-річчям.
Окрема увага була приділена питанням лікуванням гриж в Ужгородській міській клінічній лікарні. Хірурги детально розглядали сучасні методики які застосовуються при лікуванні цієї патології.
Фахівці-медики відзначили безумовні переваги лапароскопічних оперативних втручань: мінімальне відчуття болю, короткий строк перебування в лікарні й швидке одужання. У більшості випадків пацієнти можуть бути виписані зі стаціонару через 2-3 дні після операції.
Також на зібранні йшлося й про чергові кроки реформування медичної галузі. Створення на базі Ужгородської ЦМКЛ окружної лікарні, яка надаватиме спеціалізовану хірургічну допомогу не тільки мешканцям обласного центру, але й Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів, дозволить сконцентрувати кошти і суттєво покращити як медикаментозне, так і технічне забезпепечення медичного закладу.
Довідково: Лапароскопія один з методів сучасної хірургії, при якому (без великого розтину черевної стінки живота), за допомогою спеціальних оптичних приладів (які вводяться в черевну порожнину через маленькі надрізи шкіри), проводиться огляд органів черевної порожнини. Головною особливістю лапароскопічних операцій є те, що всі втручання виконуються майже без розрізів - через невеликі проколи на шкірі (інструментами 5 і 10 мм у діаметрі) під контролем монітора.
Проведення лапароскопії під більшим збільшенням дозволяє більш точно й найменш травматично провести будь-яке оперативне втручання. У період заживання травм після лапароскопії болісні відчуття відсутні - немає необхідності застосовувати сильнодіючі знеболюючі лікарські препарати. До значних переваг також можна віднести відсутність післяопераційних дефектів, які спостерігаються при операціях з розрізом. Крім того, при лапароскопії точність діагностики наближається до 100%.
Джерело: прес-центр УОЗ в Закарпатській області
admin
Коментарі :
Додати коментар