Послуги закарпатських ріелторів можуть подорожчати у десять разів

admin 15.06.2012 09:43 СОЦІО

Кабмін готує зміни на ріелторському ринку, які боляче вдарять по кишені продавців і покупців квартир. Про це розповіла віце-президент Ліги експертів України Світлана Бовсуновська.

«Сьогодні в Мінекономрозвитку підготовлений законопроект «Про особливості здійснення ріелтерської діяльності в Україні», який, практично, копіює ситуацію, яку сьогодні ми спостерігаємо на ринку оцінки майна. Тобто, коли ринок монополізується, люди масово втрачають роботу, а послуги для простих громадян дорожчають у рази, а то і в десятки разів. Наприклад, якщо раніше оцінка однокімнатної квартири у Києві коштувала 300-500 гривень, то після «сертифікації» вона піднялася до 3 тисяч. Це ж буде проходити і з послугами ріелторів, і зростання цін буде приблизно таким же», - сказала вона.
Бовсуновська нагадала, що минулого місяця Фонд держмайна склав новий реєстр оцінювачів, в який включив тільки 12 компаній із загальною чисельністю персоналу 80 чоловік (хоча на ринку працює близько 9 тисяч спеціалістів). А на початку червня Мін'юст своїм наказом зобов'язав нотаріусів посвідчувати договори з нерухомим майном лише за умови наявності оціночної вартості. Решта компаній не змогли отримати пройти сертифікацію, оскільки їх фахівцям відмовлено в навчанні, пройти яке для включення до реєстру необхідно в спеціально уповноваженому ВУЗі.
«Але для відстоювання своїх прав оцінювачі та нотаріуси мають «свої» закони, які регулюють їх діяльність. А у ріелторів такого закону немає, що ускладнить їм відстоювання своїх прав. А в згаданому законопроекті передбачаються ті ж сертифікати, навчання, введення регулятора та інші нововведення, які вже «отримали» раніше оцінювачі. До того ж, хочу нагадати, що сьогодні на ринку є конкуренція - близько 12 тисяч ріелторів. Тому продавці або покупці платять за послугу і можуть вибирати, у кого її замовити і за якою ціною. Але коли гравців стане менше, зміниться і форма ціноутворення-доведеться платити не за послугу, а за вартість продаваного об'єкта. Документ передбачає 3%, які, я так розумію, платять і продавець, і покупець», - розповіла Бовсуновська.
Правда, частина експертів упевнені, що до виборів законопроект Мінекономрозвитку не буде прийнятий.

За матеріалами: http://comments.ua/

admin

Коментарі :


15.06.2012 15:27 7777

Статья устарела.Сегодня Азаров остановил действие новой системы оценщиков.Покращення не прошло.И так рынок недвижимости лежит,а они ещё всё усугубляют


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат