В Ужгороді впритул до Малого Галагова побудують 16-поверховий будинок

21.01.2021 15:04 РАТУША

16-поверхівку побудують на Студентскій набережній - між транспортним мостом, студентським гуртожитком та сквером площі "Дружби народів". Як повідомляють у групі Save Uzhhorod будівництво "не зовсім законне".

"Відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста Ужгород вказаний об'єкт безпосередньо межує з історичним ареалом та комплексною охоронною зоною пам'ятки містобудування місцевого значення, а також знаходиться безпосередньо в зоні регулювання забудови 1-ї категорії, де діють суворі обмеження по висотності. Згідно з режимами використання в межах цієї зони допустима висотність забудови — до 5 поверхів.

Крім того, запланована багатоповерхівка буде розташована впритул до потенційного об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — урядового кварталу Малий Ґалаґов і очевидно розміститься в його буферній зоні. Значна висота будівлі може негативно вплинути як на об'єкт ЮНЕСКО, так і на можливість його успішного номінування.

Як відомо, у 2018 році головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський вже видава містобудівні умови та обмеження для цього об'єкту, згідно з якими висота будівлі була обмежена 12 поверхами. Однак тоді ж Міністерством культури України 14.06.2018 відмовлено у погодженні історико-містобудівного обгрунтування (ІМО), поданого ТзОВ «Наша спадщина» в інтересах забудовника (реєстраційний номер 3102/10-2/13-18).

Як бачимо, з того часу гранична висотність будинку підросла до 16 поверхів. Імовірно були видані нові містобудівні умови та обмеження (відомо ж, що наш головний архітектор — щедра душа). Також змінилася і формальна адреса будівництва — була Студентська набережна 2А, а зараз це вже вул. Закарпатська, 1Д. Чи були отримані всі погодження та дозволи, включно з органами охорони культурної спадщини — невідомо.

Дякуємо головному архітектору Олегу Боршовському та міському голові Богдану Андріїву".

Save Uzhhorod

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат