Завершився 16-ий Міжнародний фестиваль ляльок «Інтерлялька»

Ужгородська міськрада. 04.10.2017 22:44 РАТУША

 

Фестиваль, що проходить в Ужгороді, вважається найстарішим вітчизняним фестивалем лялькового театрального мистецтва.

«Інтерлялька-2017» тривала з 1 по 4 жовтня і цього року свої роботи представили митці з Чернівців, Тернополя, Києва, Харкова, Луцька, Рівного, Миколаєва, Житомира, словацького Кошице та з аргентинського Буенос-Айреса, студенти київського та харківського вишів.

На жаль, уперше фестиваль проводиться без його ініціатора і незмінного директора – Заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина Ужгорода Олександра Туряниці.

Цього року переможців «Інтерляльки» у номінації «Приз глядацьких симпатій» визначило дитяче журі. Перевага була віддана лялькарям із Луцька за виставу «Солом’яний бичок». Нагороди також вручено Кошицькому і Житомирському театрам і гостям із далекої Аргентини.

Міжнародне «доросле» журі, в складі якого Алла Підлужна (Київ), Людмила Томенчук (Дніпро), Іван Сопел (Кошице), Анатолій Філіпов (Ужгород), Олег Жюгжда (Білорусь) теж не задовольнилося 5-ма номінацями, які визначили організатори, а додало ще дві. І у цих «додаткових» нагородили за «Музичне рішення вистави» Олексія Григор’єва за виставу «Історія однієї матері», театр «ІСТАРТ» (Миколаїв, Україна) та за «Акторський ансамбль» акторів вистави «Злидні» Рівненського академічного обласного театру ляльок.

Головна нагорода, «Гран-Прі», вже другий рік поспіль дісталася Кошицькому театру ляльок, зокрема, за виставу «Про лицаря без коня». Їм колега – директор «Бавки» – вручив також статуетку «крилатого ведмедика».

У номінації «Краще візуальне рішення вистави» перемогла Наталія Ягупова, сценограф вистави «Солом’яний бичок» Волинського академічного обласного театру ляльок із Луцька, а у номінації «Краще режисерське рішення» – Олександр Куцик, режисер вистави «У нашім раї на землі» Закарпатського академічного обласного театру ляльок в Ужгороді.

Відзнаки та грошові винагороди отримала Наталія Григор’єва («Краща жіноча роль»), актриса театру «ІСТАРТ» із Миколаєва за роль Матері у виставі «Історія однієї матері», а також Віктор Гущин і Руслан Прокопчук («Краща чоловіча роль»), актори Житомирського академічного обласного театру ляльок «Язиката Хвеся».

«Доросле» журі також отримало особливих ведмедиків, а завершився фестиваль «Інтерлялька-2017» словами: до зустрічі на «Інтерляльці-2019!».

Ужгородська міськрада.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

РАТУША

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат