Міська рада запрошує ужгородців подавати проекти до 300 тисяч гривень
3,5 млн. грн. із міського бюджету виділять наступного року на проекти ужгородців. Це стало можливим завдяки запровадженню механізму Громадського бюджету.
Як це працюватиме, хто, коли та як зможе подавати ідеї, аби отримати на них фінансування – у нашому матеріалі.
Що таке Громадський бюджет, або бюджет участі
Це механізм за допомогою якого ужгородці зможуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету http://rada-uzhgorod.gov.ua/rada_docs/268-vid-14-07-2016-pro-zatverdzhennya-polozhennya-pro-gromadskyj-byudzhet-m-uzhgoroda/
Схожі бюджети участі поширені у багатьох країнах світу. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема у Сумах, Львові, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці, Івано-Франківську, Запоріжжі та Чернівцях.
Що таке проект, великі і малі проекти? Чим вони відрізняються?
Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Ужгорода. Всі проекти класифікуються за двома категоріями:
Малі проекти – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 10 000,00 до 70 000,00 грн. На такі проекти виділяється 45% загального обсягу громадського бюджету.
Великі проекти – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 70 000,00 до 300 000,00 грн. На такі проекти виділяється 55% загального обсягу громадського бюджету.
Які вимоги до проектів?
Реалізація проекту має бути можливою протягом року. Проект повинен бути спрямований на вдосконалення інфраструктури міста, а результати проекту мають бути загальнодоступними.
Хто може бути автором проекту?
Автором проекту може бути особа, яка досягла 16-річного віку та яка створила ідею щодо покращення м. Ужгорода.
Особа має відповідати одному з таких критеріїв:
проживати у м. Ужгороді (що підтверджується паспортом).
працювати у м. Ужгороді (підтверджується довідкою з місця роботи).
навчатися у м. Ужгороді (підтверджується студентським квитком).
володіти нерухомістю у м. Ужгороді (підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності)
бути народженою у м.Ужгороді (підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження).
Кожен автор проекту може подати лише один малий та один великий проект на один календарний рік.
Як подати проект?
Проекти до громадського бюджету можна подавати щорічно з 15 серпня по 15 вересня такими способами:
Шляхом заповнення спеціальної форми, що буде доступна на сайті http://rada-uzhgorod.gov.ua/ з 15 серпня цього року.
У паперовому вигляді через Центри надання адміністративних послуг міської ради.
Як обиратимуть переможців?
Виконавчі органи міської ради здійснюють аналіз отриманих проектів і готують свої висновки щодо можливості їхньої реалізації. Усі проекти з отриманими висновками мають оприлюднити на веб-сайті міської ради.
Якщо профільний виконавчий орган заперечує щодо можливості реалізації поданого проекту, то такий проект додатково скеровується на розгляд експертної комісії для підтвердження або відхилення зауважень профільного виконавчого органу.
Експертна комісія – дорадчий орган міської ради, що утворюється міським головою у складі не менше 30% представників громадськості та не менше 30% депутатів міської ради з метою підтвердження або відхилення зауважень профільного виконавчого органу до проекту http://rada-uzhgorod.gov.ua/rada_docs/294-vid-02-08-2016-pro-vprovadzhennya-gromadskogo-byudzhetu/
Голосування триває протягом 30 календарних днів – орієнтовно з 1 по 30 листопада року.
Голосувати може кожен ужгородець, який відповідає одному з таких критеріїв:
Місце проживання особи зареєстроване у м. Ужгороді, що підтверджується паспортом.
Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Ужгороді, що підтверджується довідкою з місця праці.
Особа навчається у м. Ужгороді, що підтверджується студентським квитком.
Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Ужгороді, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності.
Місце народження особи зареєстроване у м. Ужгороді, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Голосування та ідентифікація особи здійснюватиметься в Центрі надання адміністративних послуг міста або через е-сервіс «Громадський бюджет».
Е-сервіс «Громадський бюджет» – це онлайн сервіс, який дозволяє брати участь ужгородцям у подачі проектів та голосуванні за них, у рамках громадського бюджету м. Ужгорода, використовуючи BankID, електронно-цифровий підпис або інший метод ідентифікації.
Результати онлайн голосування відображаються на е-сервісі «Громадський бюджет» у режимі реального часу із зазначенням інформації про дату початку збору голосів, загальну кількість та перелік осіб, які проголосували за проект, строк збору голосів.
Кожен ужгородець може підтримати не більше ніж 3 (три) проекти у кожному році.
Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів в онлайн режимі через е-сервіс «Громадський бюджет Ужгорода».
Експертна комісія відповідно до результатів голосування формує рейтинг проектів та визначає перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету м. Ужгорода.
Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету м. Ужгорода на відповідний рік, але не менше ніж 25 голосів для малих проектів та не менше ніж 50 голосів для великих проектів.
Пропозиції, які будуть затверджені рішенням міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів міського бюджету м. Ужгорода на наступний бюджетний рік.
Із питань, що стосуються подання проектів, можна, зокрема, звертатися до членів експертної комісії Миколи Сюська – 0665309385 та Миколи Яцкова – 0958323247.
http://rada-uzhgorod.gov.ua/
admin
Коментарі :
Додати коментар