За що голосували ужгородські депутати на останній сесії міської ради
Днями відбулася сесія Ужгородської міськради. Майже 64 млн грн, які надійшли від перевиконання бюджету Ужгорода в першому півріччі, депутати розподілили на проекти розвитку та внесли відповідні зміни до міських програм.
Про йдеться у коментарі Ужгородського міського голови Андріїва, який ми публікуємо нижче з незначними скороченнями
Розглянуто понад 20 проектів рішень, але особливо хочу наголосити, що скеровані гроші на капітальне будівництво, ремонти і поточні видатки медицини, освіти, культури. Так, 1,9 млн грн спрямували на зведення реабілітаційного центру для інвалідів, стільки ж отримає міська лікарня на ремонт терапевтичного відділення, півтора мільйони піде на ремонтні роботи у дитячій лікарні, ще півтора мільйони виділили на медикаменти та харчування для ужгородців у різних лікарнях.
Виділені гроші і на ремонти доріг (зокрема – Собранецької, Підгірної, Баб’яка, Перемоги, Анкудінова, пл. Кирпи та багатьох інших), на оновлення тротуарів. Буде зроблено водовідведення з влаштуванням каналізаційно-насосної споруди, щоб кожен рясний дощ не утворював озеро під залізничним мостом на вул. Анкудінова.
Закуплять також додаткове кухонне обладнання для садочків та НВК, зроблять ремонти харчоблоків, реконструкції систем опалення, будуватимуть міні-котельні для навчальних закладів, зроблять ремонти покрівель дитсадків, реконструкції будівель шкіл, капітальний ремонт амбулаторії сімейного типу, збільшено видатки на придбання обладнання для анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії ЦМКЛ.
Додали грошей і на озеленення та утримання зелених насаджень, на вуличне освітлення, передбачено кошти на облаштування велодоріжок, на нанесення розмітки, ремонти внутрішньоквартальних територій, капітальний ремонт Пагорбу Слави, каналізаційної мережі на вулиці І.Франка тощо. Збільшили й кошти на капітальний ремонт фасадів та покрівель у рамках комплексної програми відновлення історичного центру, капремонт покрівель, житлового фонду, ліфтів у різних районах міста».
Депутати дали згоду на приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів». Цей проект об’єднає європейські місцеві органи влади в добровільне утворення для спільної боротьби з глобальним потеплінням, підписанти зобов’язуються дбати про скорочення викидів вуглекислого газу щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
10 малозабезпезпеченим ужгородцям надали матеріальну допомогу, переважно на лікування. Втім, як і на попередніх засіданнях, депутати обмежили суми допомог – не більше 2000 гривень.
Медико-соціальному реабілітаційному центру «Дорога життя» додали 375,5 тис. грн на харчування, оплату комунальних послуг та зарплату працівникам. Нагадаємо, на обліку в «Дорозі життя» – 150 дітей з вадами розвитку та 130 людей з інвалідністю, працівники центру проводять для них комплексну психолого-педагогічну, медичну, соціальну реабілітацію.
Затвердили і передачу з бюджету Ужгородського району трохи більше млн грн на лікування жителів Ужгородщини в центральній міській лікарні Ужгорода та договір про надання послуг з охорони здоров’я, зокрема, в стаціонарі міськлікарні. Депутати підтримали і зміни до міських медичних Програм – збільшили суми на відшкодування за пільгові медичні препарати хворим із онкологічними недугами, цукровим діабетом, на препарати для тромболітичної терапії при інфаркті міокарда тощо.
Окрему програму затвердили для підтримки підрозділів УСБУ в Закарпатській області, які беруть участь в АТО. Вона передбачає забезпечення інженерним та спеціальним майном, оптичними приладами для підтримання боєготовності та ефективного виконання завдань. Кошторис – 150 тис. грн.
Більше 8 млн грн для шкіл і майже 7 млн для дитсадків заплановано загалом за програмою матеріально-технічного забезпечення та енергозбереження навчальних закладів Ужгорода на термін до 2020 року. Сьогодні до неї внесли зміни і на цей рік передбачено фінансування у розмірі понад 2,8 млн грн для шкіл та 995 тис. для садочків. З них для шкіл: 372 230 грн – на придбання учнівських меблів, 2 061 570 грн – на комп’ютерне обладнання, 49 200 грн – обладнання для харчоблоків, 47 000 грн – обладнання для котелень, 280 000 грн – на канцелярське та господарське приладдя, миючі засоби. Для дитсадків: 109 300 грн – на дитячі меблі, 50 000 грн – обладнання для пральні, 155 000 грн – обладнання для кухні, 100 700 грн – обладнання для котельні, 195 600 грн – м’який інвентар, 384 400 грн – канцелярське та господарське обладнання.
Депутати підтримали і внесення змін до Програми інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2016-2018 роки і збільшили суму видатків на цей рік на 200 000 грн. Це, викликано, зокрема тим, що в рамках децентралізації виконкому передано, у тому числі, функції реєстрації місця проживання, реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, державного архітектурно-планувального контролю, відтак виникла необхідність придбання комп’ютерної техніки для новостворених відділів.
Депутати погодилися передати ТОВ «Райт пауер енерджі Україна» в концесію котельню Центральної міської клінічної лікарні Ужгорода. Головний лікар ЦМКЛ Іван Курах, виступаючи на сесії, розповів, що котельня працюватиме на твердому паливі, при цьому існуючу систему для газового опалення законсервують, вона буде резервною. Також Курах розповів, що знайомилися з роботами, які фірма вже зробила для аналогічних котелень у Тячеві і Берегові. Попередньо, відповідно до рішення, проведуть інвентаризацію основних засобів і товарно-матеріальних цінностей котельні, впорядкують технічну документацію, насамперед, щоб визначити вартість об’єкта концесії шляхом незалежної оцінки. Конкурсну документацію, коли вона буде готова, має затвердити міська рада.
Покладено і початок для будівництва нових садочка та школи в Ужгороді – передали трохи більше 66 соток землі території на Загорській, 51 під будівлею, де знаходилося комунальне підприємство «Агромікс». Як відомо, освітні заклади в місті не будувалися вже близько двох десятків років.
Ще одним рішенням затвердили порядок, який визначає механізм списання безнадійної заборгованості з орендної плати та пені, нарахованих за договорами оренди майна, строк позовної давності якої минув, а передбачені законодавством заходи щодо стягнення не дали результати. Також документом визначено перелік документів, необхідних для оформлення матеріалів на списання боргу. У ході дискусії на сесії йшлося, що про списання мова йтиме лише у випадку відповідного рішення суду або ж у разі смерті людини, котра орендувала землю чи майно.
Депутати не подолали вето, яке міський голова Б.Андріїв днями наклав на один з пунктів рішення, прийнятого на попередньому засіданні (№ 287 “Про поновлення та відмову у поновленні договорів оренди земельних ділянок”). Ідеться про територію поруч з озером «Кірпічка», на яку дозволялося поновити договір оренди земельної ділянки площею 0,0595 га приватному підприємству «УкрВест» під будівництво та обслуговування адміністративно-готельного комплексу на вул. Минайській, б/н строком на 5 наступних років. Не забудовувати територію біля багатоповерхівки просили мешканці будинку №10.
http://ua.korzonews.info/
admin
Коментарі :
Додати коментар