Ужгородський Євромайдан стоятиме до відставки уряду та Президента
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція співорганізаторів ужгородського Євромайдану. Йшлося про те, як починався євромайдан в Ужгороді, як змінювався та про плани роботи майдану на наступні дні.
Із журналістами зустрілися Юрій Світлик, Ярослав Шафарь, Юлія Дуб, Ростислав Буланов, Микола Ковальчук, Валентин Волошин. Як розповів Микола Ковальчук, півтора тижні тому все почалося з Євромайдану. «Вперше такі масові заходи відбулися завдяки самоорганізації. Ужгородський майдан дійсно був зроблений зусиллями великої кількості людей. Ми закликали ужгородців приєднуватися, хтось друкував листівки, розносив, клеїв листівки, давав обладнання тощо. Ці дні показали, що об’єднуватися людям з активною громадянською позицією можливо і варто це робити, - зауважив Микола Ковальчук..
Як розповів Юрій Світлик, почався весь рух у соцмережах. «Спочатку написав Мустафа Наєм. Потім почали реагувати ужгородці, зокрема і викладачі УжНУ, - каже Юрій Світлик. Перший раз ми зібралися із студентами у четвер увечері, багатьох я навіть не знав, побачив у соцмережах. Інформацію поширювалася і вже у неділю ми побачили, що у місті є небайдужі люди».
Юлія Дуб каже: «Спонтанно почалося, переписувалися з друзями, починали студентські євромайдани. Так само як Львів, Київ, Хмельницьк та інші. Спочатку зібралися 11 людей. Це був перший поштовх, після якого зупинятися не хотілося. Почалася організація, почалися об’єднуватися, без політичної символіки, без політичної агітації. Нас об’єднала єдина річ, незалежно від політичного напрямку, - це наша держава.
«Те, що робиться - це протест українського народу проти злочинної влади,я кий приведе до того, що уряд піде у відставку, - додав Ярослав Шафарь.
Павло Гомонай зауважив, що якщо президент за підписання одного документу вимагає хабар в 160 млрд.євро, якщо розганяє людей і присилає на них «Беркут», то він має піти у відставку. «Вважаємо, що обласна Партія регіонів має саморозпуститися, вони повинні дивитися в очі закарпатцям. Цей страйк має бути доти, доки не буде відставки Януковича. Це є єдина наша мета».
«Все вирішуватиметься у Києві і перша наша задача відправити більше людей, - сказав Ростислав Буланов. - Будемо підходити майже до кожної установи, директора власника, продемонструвати свою позицію. Не дивлячись на те, що обласна влада не прийняла якогось рішення».
Як розповіли організатори ужгородського майдану, на площі Театральній щодня відбуваються заходи, тут безстроково. Звідси може виступити кожен, хто їде у Київ. На ужгородському Майдані моніторять столичну ситуацію, активізують, мобілізують і відправляють на Київ.
У перший день Майдану у Київ виїхало 50 осіб, - каже Ярослав Шафарь, - але постійно з області від’їжджають автобуси. Це постійний рух, недавно серед ночі з Австрії приїхало двоє хлопців, які зразу автостопом відправилися на Київ, бо майбутнє вирішується там.
Як зауважив Микола Ковальчук, громада вирішила переформатувати діяльність і створила Громадський конвент: «Сюди входять багато людей, які брали участь у рухах, політичні сили, громадські сили».
Юлія Дуб додала, що деякі виші не пускають студентів на мітинги, хоча молодь хотіла б виступити, хоча і не така протестна як в інших регіонах. Юлія Дуб також зауважила, що студенти хочуть почути від ректора УжНУ офіційну заяву про підтримку студентського страйку, а також про те, чи справді він призупинив діяльність у ПР, про що заявив студентам.
Валентин Волошин додав, що сьогодні українці мають шанс на відродження і переродження: «Треба достукатися до всіх, кого не зачепила ні виступ, агітка, ні наклейка на стовпі».
До мітингувальників на площі Театральній, постійно приходять, які хочуть допомогти, і не тільки матеріально. Зокрема сьогодні виступив хор «Кантус», заспівали гімн акапельно, зголошуються різні гурти та виконавці. Танці та співи теж об’єднують, це - альтернатива «зомбоящику»,--вважають організатори майдану. За словами організаторів, Ужгородський майдан працюватиме доти, доки уряд та президент не підуть у відставку.
admin
Коментарі :
Додати коментар