Погоня за Чаусом
Коли іноземці дивляться, як в Україні дві силові структури ледь не влаштовують між собою бої, то просто не розуміють, чи є у нас влада і законодавство.
Українського суддю Миколу Чауса, якого на батьківщині неодноразово звинувачували в серйозних злочинах, викрали в Молдові, де він переховувався від української влади останні чотири роки. Викрадення стало справжнім політичним скандалом та породило безліч версій.
Чауса викрали ще в квітні троє невідомих посеред дня на вулиці Кишинева. Влада Молдови просить у нашої влади пояснень, але в Києві клеять дурня.
А днями Чауса в одних трусах знаходять в одному з сіл і везуть до Києва. Везли суддю СБУшники, але силовики з НАБУ захотіли Чауса собі, тому почалося переслідування, і добре, що все не закінчилося перестрілкою.
Зараз Чаус під домашнім арештом і всі чекають на гучну справу.
Хто такий Микола Чаус, що через нього такі інтриги?
В Україні він став фігурантом безлічі скандалів, гучних звинувачень та кількох кримінальних проваджень. Зокрема, на посаді судді Дніпровського райсуду Києва Чаус ухвалював рішення щодо активістів Автомайдану, забираючи права у людей, які брали участь в акціях протесту проти влади Віктора Януковича.
Суддю намагалися притягнути до відповідальності, але зробити це так і не вдалося. Попри те, що спеціальна комісія дійшла висновку, що Чаус порушив присягу і має бути звільнений, у лютому 2016 року Вища рада правосуддя відмовилася звільнити суддю.
Його також не люстрували, хоча він підпадав під закон про люстрацію.
У серпні 2016 року Чаус знову потрапив у поле зору правоохоронців — його звинуватили у вимаганні та отриманні хабара у 150 тис. доларів. Співробітники Національного антикорупційного бюро знайшли гроші на городі судді, закопані в банках.
У вересні Верховна Рада дозволила арешт судді, але він уже зник. У листопаді його оголосили в міжнародний розшук, а згодом стало відомо, що Чаус незаконно перетнув кордон із Молдовою, здався місцевим правоохоронцям та просить політичного притулку.
З посади судді його таки звільнили лише за рік — у листопаді 2017-го — за прогули на роботі.
Влада Молдови тим часом у політичному притулку Чаусу відмовила, але в Україну не повертали. І тоді спецслужби України Чауса просто викрали.
Хтось каже, що він потрібен Зеленському, щоб розколоти суддю на покази проти Порошенка. Інші кажуть, що історією з Чаусом Зеленський хоче відволікти увагу від проколу з «вагнеровцями». Але в будь-якому випадку світ просто сміється з того, що коїться у нашій країні.
Коментарі :
Додати коментар