В університеті Ніредьгази відновили кафедру української мови і культури
В університеті Ніредьгази відновили кафедру української мови і культури. Запрацює вона вже цьогоріч
Її презентація пройшла минулого тижня. Розпочалася подія з урочистого відкриття меморіальної дошки ідейному натхненникові та першому керівникові кафедри української і русинської філології, професору, доктору Угорської Академії наук Іштвану Удварі.
Кафедра працювала в університеті Ніредьгази з 1993 року, утім саме зараз відбувається її відродження, адже кілька років тому викладання припинилося.
Завідувачем кафедри стала уродженка Хуста, яка ще в дитинстві з батьками переїхала до Угорщини, доктор філології Вікторія Штефуца:
– Наразі ми працюємо над акредитацією кафедри. Для цього у нас є рік. У нас є молода команда, яка готова працювати, надавати філологічно-перекладацьку освіту як угорським, так і українським студентам. Основна наша мета – випускати філологів-перекладачів та продовжити роботу професора Іштвана Удворі, а також займатися перекладацькою діяльністю літературних та історичних творів.
Урядовий уповноважений Іштван Грежа під час презентації кафедри зауважив, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан особисто ініціював відродження кафедри в Ніредьгазі:
– У Ніредьгазі дуже багато наукового потенціалу, адже тут проживав пан професор Іштван Удварі, який видав шеститомний українсько-угорський словник. Тому у нас навіть не стояло питання про те, що нам потрібно продовжити навчання української мови, яке фактично тут вже було. Я вважаю, що це важливо для всіх: і для українців в Угорщині, і для угорців в Україні. Угорщина є хорошим сусідом і ми завжди будемо біля України. Ми маємо забезпечити для всіх національних меншин право вчитися національною мовою тут в Угорщині. Так само ми чекаємо цього і від України.
На заході також були присутні предстваники української та угорської громад і України, і Угорщини, а також голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, перший заступник голови облради Йосип Борто, нардеп Ласло Брензович та інші.
Зауважимо також, що українську мову та культуру також вивчають в університеті в Будапешті та в Сегеді.
Mukachevo.net
admin
Коментарі :
Додати коментар