Переговори про коаліцію: Тимошенко пропонують очолити МЗС, а Ляшку - комітети

admin 05.11.2014 09:54 ПОЛІТИКА

В парламенті вже котрий день тривають коаліційні переговори. Представники потенційної більшості всіляко підкреслюють, що діалог йде в конструктивному руслі, пише "Сегодня".


До коаліції зможуть увійти всі фракції, крім Опозиційного блоку, заявив представник "Народного фронту" В'ячеслав Кириленко. За його словами, зараз переговори йдуть між Блоком Порошенко, НФ і "Самопоміччю". Ці партії вже направили запрошення приєднатися ВО "Батьківщина" та Радикальної партії, і ті погодилися. При цьому двері більшості будуть закриті для депутатів, які голосували за "диктаторські" закони 16 січня, а також для членів фракції Партії регіонів у парламентах шостого і сьомого скликання.

За словами Кириленка, вищим керівним органом будуть спільні "збори коаліції" – тобто всі депутати. Вони будуть приймати рішення з найбільш резонансним законопроектам, а також "розводити" розбіжності між керівництвом правлячих партій. В поточному режимі рішення прийматиме "рада коаліції", до якої увійдуть по три представники від кожної фракції. Однак при прийнятті рішення кожна фракція в раді коаліції матиме лише один голос - щоб не виносити на раду внутрішньофракційні розбіжності. "Рада" визначатиме, наприклад, приймати чи не приймати до коаліції депутатів-самовисуванців.

За словами джерел, що беруть участь в переговорах, найбільше дискусій, звичайно, навколо розподілу посад: "Серед варіантів - Тимошенко пропонують посаду глави МЗС, у Ляшка хочуть побільше комітетів, Турчинова пропонують залишити в кріслі спікера (йому також пропонують посаду глави РНБО, але в його команді вважають, що він вже її переріс), Яценюк залишається прем'єром. Обговорюється, щоб до коаліції увійшли всі, крім Опозиційного блоку".

"Заковик буде три - посада спікера, міністра внутрішніх справ та механізм взаємодії та відповідальності коаліції та уряду. Затягування коаліційного процесу теж не буде. Політичні рішення вже прийняті, неформально коаліція готова. А до моменту початку роботи Ради все оформиться юридично", - вважає політолог Володимир Фесенко.

Його колега Александ Палій в свою чергу говорить про економблок. "Блок Порошенко - найбільша фракція парламенту. Тому, думаю, навіть посада глави МВС відійде їм. А ось по економблоку будуть переговори", - упевнений Палій.

У нової Ради буде 30 днів після першого пленарного засідання, щоб оголосити про створення парламентської коаліції, інакше президент отримає право знову призначити дострокові вибори. Але, за словами представника Блоку Петра Порошенко Віталія Ковальчука, склад коаліції сформується вже через тиждень після відкриття першої сесії.

Експерти підтверджують: причин для зриву переговорного процесу зараз немає, а розбіжності між "Народним фронтом" і Блоком Петра Порошенко з приводу кандидатур міністрів юстиції та внутрішніх справ, швидше за все, вдасться вирішити полюбовно. "Тягнути ніхто не буде: потрібно приймати бюджет на наступний рік. Депутати розуміють, що суспільство не дасть їм багато часу на переговори", - впевнений керівник Інституту медіамоделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко.

http://www.newsru.ua/

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат