Крейсер «ЄЦ» пішов на дно
Балоги методично вибудовували партію «Єдиний центр». Клану потрібна була політична структура, щоб мати вагу по всій Україні. Ідеологом був Ігор Кріль. Однак всеукраїнським проект «Єдиного центру» так і не став. Занадто меркантильні цілі простежувалися у планах партійних босів. Було зрозуміло, що ідеології, за якою би пішли люди, в партії не було.
Корабель «ЄЦ» потихеньку почав тонути. Серед тих, хто міг бути обличчям партії — жінка-інтелектуал Леся Оробець. Однак вона вчасно зіскочила з корабля, коли той почав робити перший крен. Винуватцем був Віктор Балога зі своєю хитрою і підлабузницькою поведінкою. Зрештою, поведінка Балоги дістала й ідеолога партії Ігоря Кріля і той також покинув своє ж дітище. Ну а потім на кораблі почалася паніка. І хоч як Балога намагався переконувати однопартійців у тому, що він доволі впливовий і авторитетний, народ почав масово розбігатися.
Останньою краплею були вибори до Верховної Ради, а потім довибори до обласної ради. Балоги проігнорували своїх соратників по партії й вирішили йти в ради виключно сім’єю. Вся Україна сміялася, що в Закарпатті на вибори в парламент йдуть чотири члени родини. А потім на довиборах в облраду вже пішли і дружина та син Віктора Балоги. При цьому в партії ще залишалося чимало достойних потенційних кандидатів, однак клану важливо було протягнути своїх. І протягнули, хоча вже і на соплях.
Звичайно, що за такої ситуації було чимало ображених партійців «ЄЦ», які почали виходити як із партії, так і з фракцій у радах різного рівня. Останній масовий вихід стався днями в Ужгородській міськраді.
Так, із фракції «ЄЦ» вийшли 5 депутатів: Тетяна Козак, Михайло Рошко, Ярослава Гасинець, Вікторія Тарахонич, Ольга Травіна. В принципі головним чином це чиновники, які займають певні державні посади. Якщо пригадати, то саме Балога привів у мери Віктора Погорєлова і він та його партія взяли на себе відповідальність у місті. Однак у Балоги нічого не виходило, а точніше, він просто плюнув на Ужгород і його мешканців і відрікся від відповідальності, а люди, які під його знаменами прийшли в раду і були влаштовані на бюджетні посади, просто так кинути свою роботу не могли. Постав вибір: позбутися посади заради партії або позбутися партії заради роботи. Логіка підказувала, що партія і її лідер — політичні банкрути, тому краще йти з тонучого корабля і продовжувати тягнути лямку обов’язків держслужбовців.
До речі, залишки членів «ЄЦ» уже звернулися з листом до Балоги, у якому звинувачують у розвалі фракції Володимира Чубірка, який, на думку підписантів листа, у змові з владою міста і чомусь уже вирішив йти в мери від «Єдиного центру», хоча ще жодного рішення з цього приводу не було.
До речі, така ж ситуація і в обласній раді. Вже значна частина депутатів від «Єдиного центру» пішли з фракції. На підході ще кілька депутатів. «ЄЦ» зникає з політичної карти не тільки України, а й на своїй вотчині в Закарпатті. Корабель тоне. Капітан ще намагається видавлювати з себе браваду, але всі розуміють, що насправді в нього повні штани.
Відділ політики
Коментарі :
Додати коментар