Загострення хронічного бронхіту: лікування травами
Хронічний бронхіт — це тривале запалення бронхів, яке характеризується погіршенням функції легень та постійним кашлем з відхаркуванням мокротиння. У деяких випадках стан може ускладнитися високою температурою, погіршенням загального стану, слабкістю.
Лікування даної патології включає як медикаментозні (Амоксиклав та інші препарати), так і немедикаментозні методи. Часто для полегшення симптомів та покращення стану дихальних шляхів використовуються трави. Важливо пам'ятати, що перед початком терапії слід проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що це безпечно та ефективно.
Які трави актуальні у разі загострення
Серед найбільш популярних та ефективних можна назвати кілька рослин:
- Деревій (Achillea millefolium). Має протизапальні властивості. Пом'якшує подразнення слизової оболонки дихальних шляхах.
- Звіробій (Hypericum perforatum). Має протизапальні та антисептичні властивості.
- Подорожник (Plantago). Має муколітичні властивості, які сприяють відходженню мокротиння.
- Мелісса (Melissa officinalis). Має заспокійливу дію, сприяє зменшенню кашлю та подразнення слизової оболонки горла.
- Ефедра (Ephedra sinica). Чинить бронходілятуючу дію, сприяє розширенню бронхів і, відповідно, поліпшенню прохідності повітря.
- Мати-й-мачуха (Tussilago farfara). Вважається муколітичним засобом.
- Лаванда (Lavandula). Використовується для полегшення кашлю і як загальний заспокійливий засіб.
Перелічені лікарські рослини активно використовуються в сучасній фітотерапії та народній медицині.
Популярні та ефективні трав'яні рецепти при хронічному бронхіті
Будь-які рослини для лікування хронічного бронхіту застосовують у вигляді чаю, відвару або настою.
Чай з деревію
Для приготування напою необхідно взяти 1-2 чайні ложки сушеного листя, залити окропом і дати настоятися протягом 10-15 хвилин. Після цього чай потрібно процідити та пити по 1 чашці 2-3 рази на день, переважно перед їжею.
Настоянка звіробою
Якщо лікар рекомендує використовувати звіробій при бронхіті, зазвичай його вживають у вигляді настоянки або відвару. Щоб приготувати настоянку, потрібно взяти близько 1-2 чайних ложок квіток, покласти в чашку і залити окропом. Накрити чашку кришкою та дати настоятися протягом 10-15 хвилин, після чого процідити через сито. Пити настоянку звіробою потрібно теплою 2-3 рази на день перед їдою. Дозування може змінюватись в залежності від рекомендацій лікаря. Звіробій може взаємодіяти з деякими ліками, тому важливо уточнити цей момент перед початком лікування. Це стосується й інших рослин.
Коментарі :
Додати коментар