Друк книг у твердій палітурці – довговічна респектабельність
Книга у твердій палітурці це завжди дорого і презентабельно. Її хочеться тримати у руках, насолоджуватися дизайном, гортати аркуші, роздивлятися оздоблення, заглиблюватися у текст. Такі видання призначені для багаторічного активного використання, зберігання у бібліотеці, прикрашання полиці, багаторазового повернення до фрагментів, що схвилювали, викликали особливі почуття.
Безперечні переваги і особливості друку книг із твердою палітуркою
Видання у твердій обкладинці, звичайно, коштує дорожче, ніж у м’якій, і його собівартість значно вища, але і слугуватиме книга набагато довше.
Найчастіше тверду палітурку використовують для книг стандартного і збільшеного формату, але можливе виготовлення і малоформатних видань. В останньому випадку варто приділити особливу увагу дизайну, аби він не був обтяжуючим.
Взагалі, друк книг у твердій палітурці дає великий простір для дизайнерських пошуків. Обкладинка може бути плоскою або пухкою, ламінованою, із тканинним або шкіряним покриттям, яскравою чи стриманою, містити малюнки, фотоколаж, часткове тиснення з включеннями лаку і кольорової фольги, або, навпаки, однотонною, без жодного декоративного доповнення.
Книги із твердою палітуркою мають форзац і нахзац, що можуть стати додатковим полем для втілення дизайнерських ідей. Це, наприклад, малюнок, що відповідає концепції книжки, передає основну тему твору, а у разі дитячих видань, на них можна розмістити кишеньки із сюрпризами, варіативні клапани для розвитку моторики або інші забавки.
Невід’ємна частина твердої палітурки – корінець. Прямий чи округлений, з лаконічним написом або художнім тисненням, саме він привертає увагу до книжки на полиці. Для більш надійного з’єднання книжкового блоку і підвищення естетичності виконання у верхній і нижній частинах корінця додають каптал – кольорову стрічку із тканини.
Ще один елемент дизайну, який може бути використаний лише у разі друку книжки з твердою палітуркою – ляссе. Це шовкова стрічка, що слугуватиме у якості закладки і, завдяки особливому дизайнерському виконанню, може стати неповторною декоративною прикрасою.
За зшивання окремих блоків капроновими нитками, готова книга може розкриватися на 180° без пошкодження палітурки і випадіння сторінок. Але можливі і бюджетні рішення: з’єднання скобами або проклеюванням. Обрізи подарункових видань іноді вкривають золотою або срібною фарбою.
Дізнайтеся скільки коштує надрукувати книгу у твердій палітурці
Доречність твердої обкладинки
Оскільки друк книг із твердою палітуркою є найдорожчим, розглянемо, у яких випадках краще обрати саме таку обкладинку.
-
Книги, що піддаються активному використанню: підручники, довідники, дитяча література, розвиваючі і навчальні видання для малечі.
-
Художні і науково-публіцистичні твори, розраховані на вдумливе читання зі зберіганням книги у власній бібліотеці і неодноразовим поверненням до неї.
-
Енциклопедичні видання – здебільшого вони мають збільшений формат і потребують надійного з’єднання.
-
Подарункові і колекційні видання з ексклюзивним дизайнерським оформленням, так звані статусні, оскільки є не лише літературним твором, а й прикрасою бібліотеки.
-
Пам’ятні і художні альбоми.
Книжка у надійній твердій палітурці, поза сумнівом, довгі роки приноситиме користь і задоволення читачеві, зберігатиме тепло душі її автора.
Коментарі :
Додати коментар