Найкращий антисептик для працівників освіти

01.02.2022 14:29 НОВИНИ ПАРТНЕРІВ



Кожного дня ви виходите на роботу, попри всі труднощі та перестороги. Працівникам освіти не доводиться обирати, коли розпочнеться карантин. Коли керівництво приймає рішення, воно керується інтересами учнів, а не вчителів. Освітяни постійно знаходяться в зоні ризику. Тому їм варто подбати про власний захист.

Ми радимо виконувати всі приписи МОЗ України, носити захисні маски, намагатись дотримуватись соціальної дистанції та якомога частіше обробляти руки антисептичним розчином. Цей розчин варто готувати власноруч, а не купувати в магазинах. Ми розповімо вам, як це робити. Потрібно використати етиловий спирт.

Постійна небезпека

Ледь не половина усіх заражень відбувається не повітряно-крапельним шляхом, а через контакт з забрудненою поверхнею. Тобто, ви можете заразитись від людини, яку ви навіть ніколи не бачили. Просто хворий торкнувся до дверної ручки, сперся на поверхню столу або ж брав в руки якусь вашу річ. Потім ви торкнулись тих самих поверхонь й збудник хвороби потрапив на ваші руки.

До біди залишилось не так вже й багато. Вам достатньо один раз торкнутись забрудненою рукою обличчя й мікроби потраплять до вашого організму. Найгірше те, що торкаємось обличчя ми інстинктивно, роблячи жести, яки ми навіть не контролюємо свідомо.

Єдиний вихід з ситуації − це використання антисептику на спиртовій основі.

Чому етанол − найкращий вибір

Етиловий спирт здатен знищити до 99% усіх відомих нам хвороботворних мікроорганізмів. Він жодним чином не поступається іншим антисептикам. Але при цьому етанол коштує не дорого та продається навіть в мережі інтернет.

Ви легко відрізните антисептик, приготований на основі харчового спирту. Це можна зробити навіть в цілковитій темряві − по характерному запаху. Та навіть якщо ви ненароком вип'єте цю рідину, нічого страшного не трапиться.

Як приготувати

Найкращий рецепт побутового антисептика запропонували нам фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони радять таку формулу:

  1. Спирт етиловий, ректифікований − 8,33 л
  2. Вода дистильована − 1,105 л
  3. Гліцерин харчовий, 98% − 0,145 л
  4. Перекису водню розчин 3% − 0,417 л

Наведена пропорція для приготування 10 літрів готового антисептичного розчину. Ви без особливих зусиль перерахуєте кількість компонентів на інший об'єм.

Для приготування потрібно використовувати спеціальні посудини з кришками. Щоб спирт швидко не випарувався. Так само варто подбати про техніку безпеки. Працюючи з великою кількістю концентрованого етанолу можна потрапити в халепу. Тому пам'ятайте про застережні заходи. Перевірте, щоб поруч з вашим робочим місцем, де ви будете змішувати компоненти, не було джерел відкритого вогню. Краще вимкніть усі нагрівальні та опалювальні прилади, що знаходяться поблизу. Й тільки після цього приступайте до роботи.

Краще не готувати одразу велику кількість антисептику. Адже готовий розчин потрібно зберігати в герметичній пляшці. Етанол − речовина дуже летюча. Достатньо всього один раз забути щільно закрутити корок, й він почне випаровуватись. При цьому якість й дієвість антисептика буде зменшуватись.

Використання

Подбайте про те, щоб пляшка з антисептиком завжди знаходилась поруч з вашим робочим місцем. Адже ви, як працівник освіти, відповідаєте не тільки за своє здоров'я. Від ваших дій залежить також здоров'я ваших учнів. Тому будьте уважні та обережні.

Обробляйте руки так часто, як тільки це можливо. Ніколи не відомом, чи забруднили ви шкіру збудниками хвороб, чи ні. Тому краще прийняти найгірший варіант за даність й ще раз обробити руки.

Джерело - https://vodka-ua.luxe/

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат