Навчання заходам пожежної безпеки в установах
Співробітники будь-якої організації повинні знати, як діяти в разі пожежі, врятувати себе і швидко покинути будівлю. На жаль, отримати такі знання з книжок неможливо. У стресовій ситуації людина забуває все, що колись прочитав. Саме тому і були розроблені програми навчання, мета яких - відпрацювати поведінку в екстрених ситуаціях до автоматизму. Також докладніше про навчання можна дізнатися в цій організації, яка спеціалізується на таку річ, як навчання з питань пожежної безпеки.
Інструктаж: види, особливості
Мета навчання - познайомити співробітників підприємства або нагадати їм про те, які вимоги пожежної безпеки слід виконувати, які особливості мають технічні процеси і робота з технікою, як діяти в екстрених ситуаціях, щоб врятувати себе і інших.
Обов'язок проводити інструктаж лягає на плечі керівництва - самого керівника або особи, яка виконує його обов'язки. В останньому випадку повинен додаватися відповідний документ. Керівництво вирішує, як і коли проводити освітні програми.
Якщо розглядати інструктаж більш детально, то в нього зазвичай включаються такі важливі пункти:
● Як утримувати територію, будівлі, приміщення, включаючи шляхи евакуації, водопровідну систему, системи оповіщення та виведення людей в безпечне місце;
● Які вимоги існують на конкретному об'єкті в зв'язку з його специфікою, техпроцесами, наявністю техніки;
● Які заходи повинні проводитися, щоб забезпечити потрібний рівень безпечної експлуатації об'єкта, техніки;
● Які правила повинні дотримуватися при електрогазосваркі та інших вогненебезпечних роботах;
● Що робити в ситуації загоряння: як викликати охорону, застосувати захисні засоби.
Залежно від мети і термінів проведення все інструктажі поділяються на кілька видів. Програми всіх інструктажів затверджуються керівником організації.
Вступний
Розробляється відповідно до актуальним нормам і стандартам з пожежної безпеки. Обов'язкова складова - практичне тренування, перевірка знань засобів пожежогасіння та захисних систем, впроваджених на об'єкті.
Проводиться з усіма співробітниками при прийомі їх на роботу, в тому числі відрядженими і тимчасово прийнятими.
Первинний на робочому місці
Створюється на основі діючих нормативів і вимог пожежної безпеки.
Проводиться в індивідуальному порядку з кожним співробітником безпосередньо на робочому місці. Включає відпрацювання на практиці таких важливих умінь, як застосування вогнегасника, орієнтація за планом евакуації, перша допомога.
Повторний на робочому місці
Його завдання - оцінити ступінь інформованості і практичних навичок. Співробітник показує, чи зможе скористатися вогнегасником, зорієнтуватися за планом евакуації. Перевіряється знання технічних нормативів і правил безпеки.
Проводиться з усіма працівниками не рідше одного разу на рік, а з працівниками організацій, що мають пожежонебезпечна виробництво, не рідше одного разу на півріччя.
Позаплановий
Характер і обсяг інструктажу залежить від причини, по якій він був організований.
Цільовий
Проводиться при виконанні разових робіт, пов'язаних з підвищеною пожежною небезпекою, при організації і проведенні масових заходів та екскурсій.
Як і будь-який інший інструктаж, закінчується перевіркою практичних умінь: як користуватися вогнегасниками, пожежними гідрантами і засобами саморятування, знайти вихід з будівлі і надавати медичну допомогу при опіках, травмах.
Коментарі :
Додати коментар