Вірш «Інфанта» М. Вороного
Вірш «Інфанта» Вороного - твір з романтичною спрямованістю.
Микола Вороний - відомий український письменник, поет, перекладач, громадсько-політичний діяч, театрознавець.
Творчість Вороного уособлює розрив з народною традицією, йому притаманне різноманітність метричних форм. Тяга до модернізму привела до того, що автор писав твори, пронизані щедрою любов'ю до народу.
Вірш «Інфанта» Вороного належить до творів інтимної лірики. У ньому містяться рясні опису пейзажі. Микола Вороний у цьому вірші продемонстрував всю свою майстерність. Цей поет - майстерний творець віршів і слів. Використовувані художні прийоми роблять вірш емоційним і мелодійним. Познайомитися з аналізом вірша можна тут https://dovidka.biz.ua/infanta-analiz-virsha/.
Поряд з традиційними засобами, які прийнято використовувати в фольклорі і в літературі для виразності, у вірші це виражається словами "весна запашна, чарівна, в прозорих шатах, в серпанку), поет використовує біблійну урочисту лексику (« Осанна! »), різноманітні метафори (« в душі моїй, в світлі мрії в'ються хмелем арабески, попелястий жаль »), а також цікаві художні терміни (арабески, фрески, гротески).
В вірші М. Вороний розмірковує над тим, яке враження справила на нього старовинна картина під однойменною назвою. Початок твору – опис романтичної пейзажної картини. В ній - багато авторських неологізмів, які виникли в уяві майстра. Це такі слова: «проміннострунними», «мрій-нотканому», «вогнелунними»). Підносить автор з глибоким внутрішнім почуттям жіночу красу. Він оспівує її, оскільки, виринувши із глибини століть, вона залишилася вічною й нетлінною.
В вірші“Інфанта” виразно проявляється вплив на поета тенденцій французького та російського символізму. Під текстом відомій українській поет залишив напис: “Накидано 1907р. Викінчено 1922р.” Ця авторська примітка пояснює наскільки глибоко був продуманий зміст вірша. В ньому акцентується увага на те, что світ продовжує жити, незважаючи на те, що в ньому завжди є «два мечі» — добро та зло. Цей факт слід сприймати як належне. З перших рядків в вірші вимальовується бажання уникнути конкретики та створити ідеалізований образ вічної краси.
Коментарі :
Додати коментар