На Закарпатті зафіксували стрімке зростання захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19

23.02.2023 12:32 ЗДОРОВ'Я

Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Щодо коронавірусу, то у порівнянні з попереднім тижнем останні 7 днів продемонстрували збільшення кількості нових випадків на 128%.

Якщо з 6 по 12 лютого позитивний тест отримали 130 закарпатців, то вже з 13 по 19 коронавірусну хворобу підтвердили у 296 осіб. Кількість госпіталізацій за аналогічний період збільшилася із 66 до 125 пацієнтів (+89%). Серед захворілих 29 дітей, що на 222% більше ніж попереднього тижня. Зареєстровано 5 летальних випадків у пацієнтів з COVID-19.

Крім того, у регіоні зареєстрували приріст захворюваності на грип та ГРВІ до 4 776 випадків за останні 7 днів (+16%). Найчастіше їх діагностували у дорослих віком 30-64 роки (+31%), дітей 5-14 років (+23%) та осіб старше 60 років (+26%).

Оскільки розрізнити захворювання на ГРВІ та COVID-19 можна лише шляхом тестування, медики радять при перших ознаках респіраторної інфекції звернутися до сімейного лікаря та зробити необхідне обстеження.

Нагадуємо, що найкращий спосіб уберегти себе та рідних від ускладненого перебігу COVID-19 та грипу – це вакцинація. У регіоні доступні вакцини від COVID-19 для дорослих (CoronaVac, Pfizer, Janssen) та дітей від 5 років (педіатрична форма Pfizer), а також вакцини від грипу (Ваксігрип та Джі Сі Флу).
_______________________________________

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування підтвердила у пацієнта із Закарпаття мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2

Іаким чином, Закарпаття стало четвертою областю в Україні, де виявили мутований вид коронавірусу. Він також виявлений на Сумщині, Тернопільщині та в Одеській області.

Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему.

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ЗДОРОВ'Я

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат