У Мукачеві з’явився унікальний для Закарпаття центр розвитку дитини

Росана Тужанська 21.03.2018 15:50 ЗДОРОВ'Я

 

«Янголятко»​ – центр допомоги дітям з різноманітними затримками психо-моторного та мовного розвитку. Тут працюють з дітьми, які мають проблеми в поведінці і навчанні через психологічні причини, а також з особливими дітьми.

Аналогів центру нема ні в Закарпатті, ні в найближчих областях. Про ідею, причини створення, напрямки та перспективи роботи такої установи нам розповіла її засновниця лікар-педіатр Євгенія Мигович.

– «Янголятко» – це центр допомоги дітям з різноманітними затримками психо-моторного та мовного розвитку. Центр займається дітьми з типовим розвитком, які мають проблеми в поведінці і навчанні через психологічні причини (невротичні, психо-соматичні, стресові розлади, шкільна дезадаптація, фізична відсталість), а також особливими дітьми (затримка психічного розвитку різних типів, розумова відсталість, загальне порушення розвитку, дитячий церебральний параліч, алалія, дизартрія, сидром гіперактивності і дефіциту уваги, розлади аутичного спектру). В центрі дитина проходить первинне тестування на відповідність її розвитку віковій нормі, виявлення відхилень і порушень. Потім складається індивідуальна програма корекційних занять, згідно якої проходить реабілітація дитини, – каже Євгенія.

Центр “Янголятко” – перший і єдиний на Закарпатті. Багато видів терапій, які тут проводять, для нашої області – унікальні. Зокрема, це TOMATIS-терапія.

– Метод ТОМАТІS використовує оброблену музику, яка подається пацієнту через спеціальні навушники. Для обробки музики з використанням спеціальних параметрів був створений унікальний портативний апарат TalksUp. Серед багатьох його функцій є електронне чергування, «Electronic Gating» – неінвазивний унікальний спосіб використання звукового контрасту шляхом різкого переходу від низьких до високих частот. Зміна частот викликає процес акомодації вуха і стимуляцію мозку. Крім прямої стимулюючої дії на мозок чергування частот позитивно впливає на мозкову пластичність. Це пояснює ефективність TOMATIS (а працює він в 75 країнах світу) у багатьох сферах, – розповідає лікар.

Метод TOMATIS допомагає особливим людям, у яких порушений розвиток когнітивних, емоційних функцій і соціальних зв’язків (розлади аутичного спектру, сидром Аспергера, синдром Дауна, порушення сенсорного сприйняття). Його можна використовувати у будь-якому віці (діти, дорослі, люди похилого віку) як для розвитку особистості, так і для боротьби з порушеннями.

– Ми працюємо з дітками від двох до вісімнадцяти років. В планах – проект психологічної допомоги вагітним. Також ми проводимо психотерапію для батьків. Вона включає пояснення проблем розвитку дитини, поради стосовно єдиної поведінкової тактики батьків, націленість на тривалу співпрацю з фахівцями центру з метою досягнення позитивного результату. А незабаром будуть спеціалізовані лекційні курси для батьків, – розповідає Євгенія Мигович.

Послуги центру: Tomatis-терапія, Forbrain, сенсорна інтеграція, нейрокорекція, мозочкова стимуляція, мікрополяризація мозку, заняття з логопедом, логопедичний масаж Z-Vibe, заняття з психологом, загальний масаж дитини.

Адреса центру: Мукачево, вул. Миру, 11А/30
Телефон: 050 170 0030

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/yanholyatko.mk/

Росана Тужанська

ТЕГИ : здоров'я дитини

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ЗДОРОВ'Я

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат