Бізнес і громади Закарпаття можуть реалізовувати проєкти завдяки державно-приватному партнерству
Бізнес і громади Закарпаття можуть реалізовувати проєкти щодо розбудови економічної та соціальної інфраструктури в межах дії механізму державно-приватного партнерства. Така співпраця на умовах win-win вигідна для кожної зі сторін.
Що таке державно-приватне партнерство та які його переваги, підприємцям та представникам тергромад краю розповіли під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Державно-приватне партнерство – це про плюс для обох учасників-ініціаторів проєкту. Громадам така співпраця допомагає покращити стан інфраструктури та рівень послуг, а бізнесу дає можливість отримати довгострокову вигоду, відзначив під час відкриття заходу перший заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.
«ДПП – це дієвий механізм, який допомагає залучити приватні інвестиції у стратегічно важливі для держави сфери. Така співпраця сприяє й економічному розвитку регіону, створенню нових робочих місць, – наголосив директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк. – Важливо, що стати ініціатором й учасником такого проєкту може не лише великий, а й середній та малий бізнес».
Детально про механізм державно-приватного партнерства, його основні ознаки й переваги, а також про успішні українські й міжнародні кейси розповіла керівниця відділу підтримки проєктів державно-приватного партнерства Агенції з питань підтримки ДПП Юлія Суховерха.
«З 2019 року наша організація допомагає підприємцям та органам місцевого самоврядування реалізовувати спільні взаємовигідні ініціативи з розбудови й розвитку економічної чи соціальної інфраструктури. Ми надаємо всебічну підтримку й супровід для підготовки проєктів державно-приватного партнерства та концесій: від здійснення первинного скринінгу й відбору ідей ініціаторів до підписання договору», – сказала вона.
Юлія Суховерха резюмувала, що до сфери зацікавлень ДПП належить 12 пріоритетних секторів: дороги, аеропорти, морські порти, залізниця, системи збереження відновлювальної енергії, сфера охорони здоров’я, доступне житло, «фабрики кухні», поводження з відходами, виробництво енергії з біометану/біогазу, централізоване тепло- та водопостачання. У кожному з них партнери-учасники можуть реалізувати як масштабні, так і локальні проєкти.
Коментарі :
Додати коментар