Рейдерство: в центрі Ужгорода намагаються відібрати чужу будівлю!
Рейдери використали хитрі схеми, щоб відібрати елітну будівлю майже в центрі Ужгорода
Рейдерство в Україні стало звичним явищем.
Ділки придумали купу схем, за якими можна прибрати до рук чуже майно та бізнес.
Кричущий випадок стався в Ужгороді. Лист та документи ми отримали на електронну пошту.
Ще в травні минулого року підприємець Олена Рада придбала на публічних електронних торгах об’єкти нерухомого майна: банківську установу та земельну ділянку 2110100000:02:001:0074 за адресою Ужгород, вул. Толстого Л., буд. 27а.
Нерухоме майно на момент проведення публічних електронних торгів належало ПАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ХРЕЩАТИК» та були продані в процедурі його ліквідації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, відповідно кошти від продажу, а це на хвилину близько 9 млн. грн., надійшли вкладникам ліквідованого банку.
Звичайно, що Олена Рада як законний власник, почала проводити підприємницьку діяльність, провела реконструкцію і здала приміщення в оренду. І тепер уявіть собі ситуацію, проходить півроку і до підприємців, які знімають ці приміщення в оренду навідався чоловік, якого ідентифікували як Андрій Тракслер, і повідомив, що з січня місяця підприємці вже повинні платити за оренду приміщень йому, як новому власнику!
Звичайно, що підприємці звернулися до того власника, з яким підписували угоду про оренду. Законні власники - Олена Рада, почали виясняти в чому суть і звідки взявся «новий власник» і були просто шоковані.
Виявляється вже 8 січня цього року приватний нотаріус Кузьо Г.В. зафіксувала договір про купівлю-продажу цих об'єктів на користь ТОВ «СІРІУС ТРАНС» (код 41643995, адреса: м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 60, директор Тракслер Андрій Володимирович, що зареєстрований та ймовірно проживає в приміщенні гуртожитку - 88800, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Університетська, буд. 10, корпус А, кв. 15), інформація доступна кожному у вільному доступі.
Але справа в тому, що законний власник приміщень Олена Рада не здійснювала продаж належних їй об’єктів нерухомого майна і навіть не знала про будь-які дії щодо її нерухомого майна. У неї є всі оригінали документів на право власності.
Як згодом стало відомо, майно це було протиправно перереєстровано державним реєстратором Гребенюков Костянтином Віталійовичем, який працює... в Київській філії комунального підприємства "Реєстрація нерухомості та бізнесу".
При цьому, державний реєстратор мотивував перереєстрацію майна буцімто... кримінальною ухвалою №369/5460/17 від 21.09.2017, яка взагалі не стосується власниці майна Олени Рада, а стосується процесуальних дій щодо фізичної особи (уродженки міста Харькова), яку засуджують за вчинення крадіжки – інформація доступна у вільному доступі. До того ж, державним реєстратором дія по перереєстрації майна Рада О.З. вчинена за межами території Закарпатської області, що є грубим порушення чинного законодавства.
Таким чином, державний реєстратор порушив всі норми, які передбачають можливість проведення реєстраційних дій, а сама ухвала в кримінальній справі, як кажуть правники, не є та не може бути підставою для реєстрації права власності на майно.
Очевидним є правовий нігілізм.
Ну а далі почалася звичайна при рейдерстві схема перепродажу майна.
15 грудня 2017 року київський реєстратор вносить запис про припинення права власності Рада О.З. на банківську установу, а ще через десять днів і на земельну ділянку.
Потім і майно і землю переписують на користь якогось київського ТОВ «НОМЕКСТРЕЙД» зі статуним капіталом 1000 грн., щодо якого ніби було винесено рішення у згаданій кримінальній справі, по якій реально засуджують жительку Харькова.
Ще через декілька днів були внесені записи про перехід права власності на банківську установу та земельну ділянку від ТОВ «НОМЕКСТРЕЙД» до ТОВ «СІДНОПЕР», яка також має статутний капітал 1000 грн. і зареєстрована у місті Бровари.
Цілком очевидно, що обидві фірми є підставними.
Ну а вже 9 січня цього року відбулась остання дія - перехід права власності на земельну ділянку та банківську установу на користь згаданого ТОВ «СІРІУС ТРАНС».
І все це робилося за спиною справжнього власника майна. Звичайно, що власник почав діяти. Олена Рада звернулась до правоохоронних органів (обласної та місцевої прокуратури, обласного та місцевого управління поліції), до обласного та центрального органу Міністерства юстиції України з заявами та скаргами про вжиття дій щодо відновлення справедливості та повернення незаконно відібраного майна.
Також, власник звернулась з позовом до судових інстанцій про скасування реєстраційних дій вказаних державних реєстраторів та приватних нотаріусів, скасування та визнання недійсними їх правовстановлюючих документів.
Орендарі станом на сьогоднішній день продовжують здійснювати свою діяльність і поки від цих незаконних дій «псевдо бізнесменів» не постраждали. Власник та орендарі надіється на швидкий розгляд вказаними інстанціями поданих заяв та скарг, та відновлення справедливості, недопущення позбавлення гарантованого Конституцією України права на власність.
Сподіваємося, що правоохоронці не просто розкриють рейдерську схему, але й покарають винних.
admin
Коментарі :
Додати коментар