Афіша »

Анонс культурно-мистецьких заходів на 23-29 липня в Ужгороді та області
Виставки, вистави, концерти, фестивалі, кінопокази та інше.

Погода »      Курс валют »
Актуально »      Редакція "ONLINE"
 
На Мукачівщині почалася боротьба за крісло голови РДА
 
| ВСІ НОВИНИ | ПОДІЇ | ПОЛІТИКА | СОЦІО | РАТУША | СПОРТ | ДОЗВІЛЛЯ | ЗДОРОВ'Я | КРИМІНАЛ | ФОТОРЕПОРТАЖ | НЕОПУБЛІКОВАНЕ |
 
Архів » / Свіжий номер »
 
 
 
 
 
Архів » / Новини ОНЛАЙН »
14:25 У Чинадієві син убив батька
13:07 Москаль: «На Закарпатті з вини Мінздоров’я склалася критична ситуація з медпрепаратами»
12:57 Угорщина надасть гуманітарну допомогу Закарпаттю у вигляді рідкого хлору
23:43 У Мукачеві вандали облили фарбою пам'ятник жертвам повені 1998 року
23:38 Як у Києві рятували маленького закарпатця, у якого відмовили нирки (ФОТО, ВІДЕО)
23:34 Де найчастіше стаються автопригоди в Закарпатті та Ужгороді
23:26 В Ужгороді вночі підліток нищив дерева
23:17 Печать плакатов: какую подобрать типографию в Харькове
 
 
 
 
 
Оголошення »
Добротний будинок в Ужгороді на вул. Канальній, 15 хв.до центру, 160 м2, 16 сот. землі, гараж, сауна, сад. Два входи, можливо на дві сім’ї. Ціна 110 тис. у. о. Тел. 066-894-26-51.  
 
 
Продам гараж на вул. Лаврищева. Тел. 050-198-00-79.  
 
 
Продам цеглу, пісок, щебінь, перекриття, будівельні матеріали. Тел.: 050-198-00-79, 098-306-36-64.  
 
 
Перевезення вантажів, негабариту, будівельних матеріалів: цегли, піску, перекриття. Тел.: 050-198-00-79, 098-306-36-64.  
 
 
Видам торгово-офісні приміщення на вул. Берчені, 5/1. 1-й пов., 74 м2 — 10 тис. грн. + комунальні; 2-й пов., 40 м2 — 4 тис. грн. + комунальні. Тел. 050-689-20-02.  
 
 
Видам в оренду кімнату студенту у 2-кімн. кв. в р-ні Радванки. Тел. 050-372-98-65.  
 
 
Будівельна фірма прийме на роботу водія кат. «Е». Оплата за домовленністю. Тел. 050-605-22-47.  
 
 
Автосервіс прийме на роботу майстра-ремонтника. Оплата за домовленністю. Тел. 050-605-22-47.  
 
 
Автомийка в Ужгороді прийме на роботу автомийників. Тел. 050-609-48-29.  
 
 
 
 
Интернет магазин брендовой обуви, одежды, сумок Fashion Site.

Фотограф - Олександр Тегза.

Державна податкова адміністрація у Закарпатській області
Програма ТБ
 
     

Українці масово тікають з України в пошуках кращої долі
Як зупинити відтік з України робочих рук та подолати безробіття, знають в «Основі»

Щоб усвідомити серйозність проблеми відтоку робочої сили за межі країни, достатньо назвати одну цифру: лише протягом минулого року на заробітки в інші країни виїхало понад мільйон українців. Всього ж на заробітках за кордоном працює майже 5 мільйонів наших громадян.
З іншого боку, тікають не лише ті, хто не задоволений оплатою праці в рідній країні, але й ті, хто не може знайти тут роботу.
Здається, у влади немає механізму, щоб змінити ситуацію. Наразі в Україні політичні сили маніпулюють свідомістю виборців і виголошують виключно лозунги про необхідність зупинки відтоку робочої сили, а майже ніхто не готовий пояснити, які є механізми для цього. І лише у партії «Основа» першим же пунктом Програми стрімкого розвитку України є створення двох мільйонів робочих місць з гідною зарплатою.   Щоб дізнатися, яким чином можна цього досягнути, ми звернулися до голови Закарпатського обласного осередку партії «Основа» Олексія Сапронова.
- Олексію Миколайовичу, насправді проблема із зайнятістю в Україні є дуже актуальною. І Закарпаття не виключення. Якою є ситуація в нашій області із безробіттям та витоком робочої сили?
- Тут багато говорити не варто, достатньо подивитися, що робиться біля візового центру по вулиці Капушанській в Ужгороді. Сотні людей стоять в чергах за робочою візою. Щодня. І їх не стає менше. А скільки людей їдуть на заробітки без робочих віз, важко уявити. Ми втрачаємо не лише кваліфікованих працівників, але й інтелектуальну еліту. Бо за кордон в пошуках кращої долі їдуть не лише слюсарі чи зварювальники, але й науковці, програмісти, лікарі.   Зрештою, навіть для побутових потреб вам вже важко знайти сантехніка, а в лікарнях нема кому робити операції.
- Але в той же час у нас доволі високий відсоток безробітних…
- Ну так. Не всі можуть виїхати за кордон з різних причин, а за своїм фахом знайти роботу важко. Скажу більше, у нас наразі в області, як свідчить статистика, рівень безробіття становить 10%. Це 50 тисяч чоловік працездатного віку.   Адже зараз в Закарпатті саме 500 тисяч працезданих людей.
У цьому вся абсурдність ситуації: з одного боку на деякі професії не вистачає фахівців, бо вони виїхали за кордон, а на деякі професії немає пропозицій для роботи. А все через те, що у держави немає системного підходу для вирішення проблеми працевлаштування.
- Що мається на увазі під системним підходом?
- Ну ви подивіться на ту ж таки професійну освіту. Традиційні ПТУ ніяк не реформують під потреби виробництва. Та ми просто не встигаємо за вимогами часу. Але найгірше те, що влада не знає рецепту того, як підняти виробництво, як змусити підприємства працювати і як забезпечувати працівників гідною зарплатнею.
- Останнім часом в нашій області дуже багато рекламних білбордів із запрошенням на роботу на закарпатські підприємства із закордонним капіталом. І зарплату там пропонують доволі пристойну…
- Так, але ще більше рекламних білбордів із рекламою працевлаштування за кордоном. Це природно, що люди шукають роботу там, де краще оцінюють їхню працю. Ті таки крупні підприємства з іноземним капіталом свого часу перенесли виробництва на Закарпаття із тієї ж Угорщини чи Словаччини після того, як ці країни увійшли до Євросоюзу і відповідно підняли соціальні стандарти. Маю на увазі рівень мінімальної зарплати. Ці підприємства сподівалися знайти тут дешевшу робочу силу, тому й будували тут цехи. А тепер, особливо після відміни візового режиму, закарпатці отримали можливість вибору місця роботи і їдуть на подібні підприємства за кордоном. Бо там краща зарплата. Ви ж знаєте ситуацію, коли деякі з цих крупних підприємств мали намір розширити виробництво і збудувати нові цехи   в Закарпатті, але зупинили ці наміри, бо не змогли знайти працівників.   Знову повторюся, потрібне системне вирішення працевлаштування.
- Чи можливо якось підняти і вдихнути нове життя в наші підприємства, які колись були стратегічними, а нині майже не функціонують?
- Поліпшити ситуацію може тільки стрімкий економічний розвиток та створення нових робочих місць - як в традиційних галузях, так і в нових галузях. Ми змушені, як ви кажете, вдихнути життя в ці підприємства. Ми мали тільки в Ужгороді крупні стратегічні бюджетоутворюючі підприємства. Такі як: Турбогаз, Механічний завод, Ужгородприлад та багато інших. Подібні стратегічні заводи були майже скрізь на Закарпатті. І там працювали десятки тисяч закарпатців. Коли розвалився Радянський Союз, то було зруйновано всю виробничу систему, промисловість почала занепадати. Але ж пройшло вже понад 26 років від того, як Україна здобула незалежність і за цей такий тривалий час ми так і не змогли знайти або інвестора для відродження цих підприємств, або розробити власну програму , щоб вдихнути життя в ці підприємства.
- У вашої партії є така програма?
- Так. Власне у Програмі стрімкого розвитку України мова йде про те, що підприємствам, які закрилися в 2014-2018 роках, будуть виділені безвідсоткові кредити на відновлення виробництва - на свою роботу зможуть повернутися мільйони чоловік! Для успішного розвитку підприємств будуть виділені довгострокові дешеві кредити на розширення виробництва, що дозволить створити ще мільйони нових робочих місць.
Держава володіє основними банківськими активами в Україні. Саме держава може дати бізнесу довготривалі й дешеві кошти на розвиток виробництва. До речі, такий механізм держпідтримки використовували в багатьох країнах. Без банківського кредитування і державної політики щодо зниження ставок по кредитах розвиток нових галузей неможливий.
- І ви готові виконувати цю Програму?
- Звичайно. Для цього ми і прийшли в політику. І ні в кого навіть не повинно бути сумнівів в досвіді засновника партії «Основа» Сергія Тарути, який найкраще знається саме на індустріальному стратегічному підприємництві.   Досвідчених підприємців та людей справи у нашій партії більш ніж достатньо, бо саме на таких людей ми орієнтуємося.

admin09.07.2018, 12:09


ДРУКУВАТИ EMAIL КОМЕНТАРІ (0)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і нажміть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

   
Loading...
 
Коментарі   Аналітика   Популярні  

Федерація футболу Закарпаття просить не нагнітати ...
жуст : я не футболист.но футбол люблю,потому,ка...

Москаль: «Якби кожен українець повісив український...
ягыр : пане маскаль прапор,гимн,в конце концов ...

Професор УжНУ Ален Панов отримав нагороду впливово...
Містянин : Справжній патріот і Ужгородець з великої...

Влада придумала, як боротиметься з «піджаками» на ...
жуст : украина без контрабанды во дает вова гро...

Його підпис стоїть під Маніфестом...
ровт : вот еще один представитель,какой просто ...

В Ужгороді цигани пікетували будівлю ОДА і зустріч...
vvv : А пересічним мешканцям Ужгорода та й інш...

Прокуратура затримала на хабарі голову комісії Між...
Інкогніто : Не мали до кого приципитись, і вирішили ...

Чем живет рынок посуточной аренды недвижимости?...
Леша : Отличная статья...

  В НОМЕРІ :
1

2

3

4
 
Соціо »
Як повернути гроші з збанкрутілих банків
Найбільше хвиля банкрутств банків була в 2014 році. Тоді, за даними Національного банку України, до кінця року в стані ліквідації перебувало 19 українських банківських установ, ще на 15 установах процедура ліквідації була завершена.

Влада  

Чи влаштовує вас влада в Україні?

Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково

Голосувати/РезультатТелефон/факс::

+38 (03122) 2-95-48
+38 (03122) 2-79-71
Адреса:

88018, УкраЇна, м. Ужгород,
вул. Белінського, 24б

E-mail:
© Закарпатський інформаційний тижневик "Р.І.О."    

Розробка сайту - CrafIT.com