Дешеві іномарки з Європи: коротко та зрозуміло про їх ввіз та розмитнення

admin 06.07.2016 08:38 ПОДІЇ

Порошенко нарешті підписав закон про вживані авто, але на нього ще чекають зміни. Що відомо вже? Скільки тепер коштуватиме користована машина і що потрібно для її купівлі? Про це далі.


Які саме зміни чекають на закон поки не відомо. Тому журналісти вирішили проаналізувати старий законопроект.

Наскільки подешевшають авто

Нові акцизи дадуть можливість ввозити автомобілі з-за кордону значно дешевше. Якщо на авто з великим об’ємом двигуна менші акцизи не надто вплинуть, то на двигуни від 1,5 до 3 літрів вартість буде суттєвою нижчою.

До прикладу, за новими акцизами для розмитнення автомобіля з двигуном 1 л треба буде сплатити 63 євро замість 1761 євро. За розмитнення автомобіля з двигуном 2 л — 534 євро замість 4882 євро. А для найбільш популярних автомобілів з двигуном 1,5 л — замість 3 тисяч євро сплатити треба буде 90 євро.



Що буде з контрабандою

За словами Олега Назаренка, директора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів, тепер контрабандисти "розгуляються" на повну, адже матимуть можливість завозити нові автомобілі "під виглядом" старих без сплати податку. І хоча раніше контрабандно, каже експерт, теж ввозили новенькі автівки за процедурою вживаних й відповідно меншим ПДВ, однак, до прийняття закону акциз був вищий, і це, так би мовити, "згладжувало" таке ввезення.

Олег Назаренко стверджує, "зниження ціни на вживані іномарки є хорошим нововведенням для звичайних людей, але водночас — скринькою Пандори для контрабандистів".

Як це вплине на ринок автомобілів

Ніяк, вважає Назаренко. Процес купівлі автомобіля "для себе" не вплине на авторинок в Україні загалом. Приведемо приклад із цукерками. Приміром, якщо людина купила у Німеччині цукерки, привезла їх в Україну і сама їсть. На ринок цукерок це не вплине. Так і з авторинком.

Одна іномарка на рік

Зауважимо: купити дешевше вживану іномарку можна буде тільки для власного користування, а не на продаж. Тобто, одна машина – один раз на рік. Щоб продати таке авто упродовж року – потрібно буде розмитнювати його за акцизними ставками, які діють сьогодні.

Обмеження

Однак, за зниженими акцизами не можна буде купити старі авто, випущені до 1 січня 2010 року.

Нові акцизи не поширюються на іномарки, які не відповідають екологічному стандарту Євро 5 (котрий вводиться в дію в Україні цього року).

Також зменшені акцизні ставки на автомобілі не розповсюджуватимуться на автомобілі, завезені з Росії чи окупованих територій України.



Зниження акцизів — назавжди?

Ні. Зниження акцизів буде тимчасовим і діятиме до 31 грудня 2018 року. Але! З 1 січня 2018 року в Україні має бути введений стандарт Євро 6, що забороняє імпорт авто віком старше 3-4 років стандарту Євро 5. Відтак, в останній рік вибір автомобілів буде дуже обмежений.

Наслідки закону

На думку Богдана Глядика, зниження акцизів при розмитненні сприятиме попиту на імпортні машини й зменшенню інтересу до вітчизняних авто.

З плюсів — це має покращити середній вік автомобілів. Адже в Україні транспортні засоби — одні з найстаріших, служать 18,5 років.

Загалом на думку юриста, новий "автомобільний" закон збільшить офіційне ввезення автомобілів з-за кордону, а це у свою чергу примножить надходження у державну скарбницю від їх розмитнення.

Вето чи ні?

Зазначимо, 2 червня Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч", заявив, що президент Петро Порошенко наклав вето на закон про зниження акцизного збору на вживані іномарки. Однак, в Адміністрації Президента таку заяву спростували.

У свою чергу, Володимир Дубровський, експерт групи "Реанімаційний пакет реформ" у коментарі сайту "24", розповідає, що президент може мати приватні інтереси, забороняючи знижувати акцизний збір на вживані іномарки.

Мотив, той, що можна сказати, Порошенко був пов’язаний з автомобільним бізнесом. Є припущення, що зараз з ним пов’язаний. Тому у нього можуть бути власні інтереси або інтереси друзів, — зазначив він.

З іншого боку, говорить Дубровський, може бути політична домовленість і тиск з боку регіоналів, які насправді цей бізнес в Україні контролюють. Можливо вони там якось сторгувалися.

Єдиним об’єктивним застереженням, на думку експерта, може бути побоювання, що українці почнуть масово скуповувати валюту, щоб ввезти автомобіль.

"Але це застереження абсолютно хибне, мені важко уявити людей, які б мали якісь гривневі заощадження і їх конвертували у валюту, щоб ввезти вживаний автомобіль. Я думаю таких людей буде дуже небагато", – підкреслює Дубровський.

Політично, додає експерт, це був би дуже вдалий крок, якби президент цей закон підписав, і українці середнього класу отримали "за всі негаразди, які мають, хоча б якийсь втішний приз". А якщо президент його ветує, то це просто нищівний удар по його репутації та рейтингу, коментує фахівець.

Анна Косинська, 24 канал

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат