Нацбанк ввів у обіг кілька нових пам’ятних монет
Прес-служба Управління Національного банку України в Закарпатській області повідомляє, що 12 вересня 2013 року Національний банк України ввів в обіг кілька нових пам’ятних монет.
Зокрема монету номіналом 5 гривень з нейзильберу, присвячену 100-річчу з моменту завершення будівництва Будинку Поета.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі – зображення Будинку Поета та силуетів людей перед ним, що уособлює “гостинний дух” оселі господаря, під яким унизу напис БУДИНОК ПОЕТА М. ВОЛОШИНА, праворуч від якого позначення року карбування монети 2013; унизу – логотип Монетного двору Національного банку України та номінал П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ.
На реверсі монети зображено силует художника за роботою на тлі морського пейзажу та рядки з його вірша, які розкривають суть творчості Максиміліана Волошина як поета та художника – ДВЕРЬ ОТПЕРТА./ ПЕРЕСТУПИ ПОРОГ./ МОЙ ДОМ/ РАСКРЫТ/ НАВСТРЕЧУ/ ВСЕХ ДОРОГ…; унизу напис – ДО 100-РІЧЧЯ.
Художники: Марія Скоблікова, Олександр Кузьмін.
Скульптори: Святослав Іваненко, Анатолій Дем’яненко.
Також введено в обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні з нейзильберу, присвячену 150-річчю однієї з найстаріших концертних організацій нашої держави. Біля колиски Київського філармонічного Товариства, заснованої у 1863 році, стояли відомі митці і прогресивні громадські діячі – композитор М. Лисенко, фольклорист М. Рігельман, композитор-аматор П. Селецький та багато інших.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, зображення виду Колонної зали ім. Лисенка зі сцени, на якій стоїть рояль; рік карбування монет 2013 (праворуч), унизу – 2 гривні та праворуч – логотип Монетного двору.
На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено будівлю колишнього Купецького зібрання (1882), у якій з 1944 року і до сьогодні розміщується Національна філармонія України, під якою – герб та напис: НАЦІОНАЛЬНА/ФІЛАРМОНІЯ/УКРАЇНИ/150 РОКІВ.
Художник і скульптор – Володимир Атаманчук.
Ще одна монета — номіналом 5 гривень виготовлена зі срібла, присвячена 150-річчю однієї з найстаріших концертних організацій нашої держави. Біля колиски Київського філармонічного Товариства, заснованої у 1863 році, стояли відомі митці і прогресивні громадські діячі – композитор М. Лисенко, фольклорист М. Рігельман, композитор-аматор П. Селецький та багато інших.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, зображення виду Колонної зали ім. Лисенка зі сцени, на якій стоїть рояль; рік карбування монет 2013 (праворуч), унизу – 5 гривень та праворуч – логотип Монетного двору.
На реверсі монет на дзеркальному тлі зображено будівлю колишнього Купецького зібрання (1882), у якій з 1944 року і до сьогодні розміщується Національна філармонія України, під якою – герб та напис: НАЦІОНАЛЬНА/ФІЛАРМОНІЯ/УКРАЇНИ/150 РОКІВ.
Художник і скульптор – Володимир Атаманчук.
admin
За матеріалами Прес-служба Управління Національного банку України в Закарпатській області
Коментарі :
Додати коментар