Щодоби в області стається 20 пожеж в екосистемах

admin 06.08.2013 11:59 ПОДІЇ

Пожежонебезпечність сьогодні сягає п’ятого — найвищого — класу за загальноприйнятою шкалою. У 30-градусну спеку на Закарпатті часто спалахує сухостій, чагарники та горять смітники.

«У середньому за добу пожежно-рятувальним підрозділам області доводиться більше десяти разів виїжджати на гасіння пожеж в екосистемах. Так, лише за останню добу (04-05 серпня) з 21-ї зафіксованої пожежі – у 20 випадках горіли суха трава, чагарники та сміття на відкритих територіях. Усього руйнівної дії сили вогню зазнало понад 21 га землі. А з початку року із 760 зафіксованих пожеж – 225 сталося в екосистемах», прокоментував керівник закарпатських рятувальників Мирослав Щербей:
До слова, ця крива стрімко йде вгору, коли на вулиці встановлюється суха й спекотна погода. Так, лише впродовж липня-серпня в екосистемах краю сталося 138 пожеж, з яких 3 – в лісових масивах.
У більшості таких випадків причиною загорянь стала необережність людей у поводженні з відкритим вогнем. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — усе це може призвести до того, щоб через п’ять хвилин усе навколо палало. Швидкість поширення вогню за таких обставин надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожуючи знищенням будівель та споруд житлового сектору. Погіршена видимість на автошляхах через дим від таких багать може призвести до дорожньо-транспортних пригод.
А джерелом лісової пожежі може стати не лише недбало кинутий сірник чи недопалок, а й залишене без нагляду багаття. Також вогонь відпочивальникам слід розкладати лише в попередньо обладнаних для цього місцях. А кинуті на сонячній галявині пляшка, чи шматок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи й спричинити самозагорання лісових масивів, завдаючи непоправної шкоди довкіллю, а також привабливості Карпатського регіону для гірського туризму.
...У черговий раз Управління ДСНС України у Закарпатській області застерігає краян бути дуже обережними у поводженні з вогнем і, якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає...

admin


За матеріалами У ДСНС України у Закарпатській області

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат