Від подвійного громадянства закарпатці більше втратять, ніж отримають  

admin 09.04.2012 09:42 ПОДІЇ

У лютому цього року на розгляд Верховної Ради України внесено урядовий законопроект про запровадження штрафів за подвійне громадянство. Його розробниками пропонується внести змiни до низки законiв у частинi встановлення обмежень для осiб, якi є громадянами України та одночасно перебувають у громадянстві іншої держави.

Зокрема, за неподання або несвоєчасне подання громадянином України, який доборовiльно набув іноземне громадянство (пiдданство), заяви про це та копiї документа, що пiдтверджує цей факт, у законопроекті передбачено штраф вiд 170 до 510 гривень. Якщо ж це діяння стосується осіб органiв державної влади та мiсцевого самоврядування, то штраф сягне від 850 до 1700 гривень. Також законопроектом вводиться обмеження на зайняття особами, що мають подвійне громадянство, посад у правоохоронних органах та інших державних установах.

Актуальність законопроекту для Закарпаття очевидна. Адже не секрет, що чимало краян поряд з українським паспортом воліють мати ще один – іноземної держави. Серед стимулюючих чинників цього і прийняття у сусідніх Угорщині та Румунії законів про спрощене отримання громадянства закордонними угорцями та румунами (згідно з останнім переписом населення таких в області 151 тис. та 32 тис. чоловік відповідно). Тому керівництво державної міграційної служби в Закарпатській області нагадує, що відповідно до ст. 4 Коституції України в державі існує єдине громадянство. Крім того, згідно із Законом України ”Про громадянство України” однією з підстав для втрати громадянства України є добровільне набуття особою громадянства іншої держави, якщо на момент набуття вона досягла повноліття. Втрата українського громадянства відбувається за наявності документального підтвердження добровільного набуття іноземного громадянтва. Подання про втрату громадянства ініціюється підрозділами міграційної служби стосовно осіб, що проживають на території України.

Ольга ПОШТАК, головний спеціаліст по зв’язках із громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в області

admin

Коментарі :


09.04.2012 15:15 Шоні з вароша

Закарпатці вже давно втратили все шо можна було втратити. Вже нема шо втрачати.


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат