В новому сезоні глядачам Облмуздрамтеатру має бути тепло

admin 15.11.2012 17:15 ПОДІЇ

Найближчої неділі, 18 листопада, Закарпатський обласний музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв відкриває 67-мий театральний сезон. У директора театру, Любові Оленчук, плани на цей рік колосальні. Про них вона і розповіла сьогодні у прес-центрі “Закарпаття”.

Директор Закарпатського обласного музично-драматичного театру повідомила, що відкриватиме сезон п’єса за твором Дмитра Кешелі “Дорога до раю”. Твори закарпатських авторів, на її думку, обов’язково повинні бути присутніми. Наразі, крім Дмитра Кешелі, колектив співпрацює із Петром Ходаничем.

Любов Оленчук повідомила, що 25 листопада відбудеться прем’єра за твором «Сватання на гончарівці». Трохи згодом глядачі зможуть переглянути виставу «Мавра» за твором Ольги Кобилянської «У неділю вранці зілля копала». В цьогорічному репертуарі буде представлений і Шекспір п’єсою «Річард ІІІ». А закриватиме 67-мий театральний сезон, ймовірніше, «Матінка Кураж та її діти»/

Колектив драмтеатру, крім того, планує представити на розсуд глядача виставу виховного плану, в якій висвітлюватиметься тема шкільної наркоманії. Для цього директор навіть планує об’єднати зусилля із працівниками Управління освіти ОДА.

Ще одна вистава, над якою активно працюють закарпатські актори, — «Мауглі» Редьярда Кіплінга. Режисером вистави є заслужений діяч мистецтв України, художній керівник Житомирського обласного музично-драматичного театру імені Івана Кочерги Наталія Тімошкіна. Вона зазначила, що любов до театру треба виховувати змалку. І вистава «Мауглі» належить саме до тих, вічних і завжди актуальних, на яких виховувалося кілька поколінь. «Ця постановка має бути поза віком. Мауглі — та тема, на якій виросли люди і мого покоління, і моя дитина, і ті маленькі діти, які є зараз. Я б не обмежувалася розумінням «дитячий спектакль». Хочеться, аби були сімейні дні, коли тато може взяти дитину і повести у театр. Коли вдало поставлено спектакль і всім подобається, тоді наступного разу не стоятиме питання, чим зайняти себе у вихідний день», — сказала вона. За словами Наталії Тімошкіної, у постановці є момент, який розходиться із текстом Кіплінга. Однак, який саме, не зазначила, побажавши зберегти інтригу. А ще додала, що у виставі навмисне оминули тему кохання.

Наталія Тімошкіна із своїм колективом уже була на Закарпатті і відзначила, що глядачі дуже тепло сприймали їх, як, власне, і закарпатців у Житомирі.

Приділили увагу і “технічним”, однак не менш важливим питанням. Зокрема, зазначили, що тепло у театрі буде завдяки новій автономній котельні, зробленій цього року. Наталія Тімошкіна розповіла, що це – велике досягнення, адже навесні, коли навкруги було тепло і цвіли сакури, актори з її трупи із успіхом зберігали продукти у «кармані» театру, оскільки в готельних номерах не мали холодильників.

Та це не всі “новинки”. За словами Любові Вікторівни, у планах колективу — дуже багато. Зокрема, відкриття театральної студії, яка зможе «вирощувати кадри», театрального кафе, облаштування скриньки для збору вражень, зауважень і пропозицій глядачів. Одним із глобальних планів є відкриття малої сцени. Розташовуватиметься мала сцена на 3 поверсі і матиме окремий вхід. До речі, у залу з малою сценою місткістю у 40 місць ветеранів пускатимуть безкоштовно. А ще Любов Оленчук зазначила, що планує в майбутньому проводити Віденські бали. Із найменш фінансово затратних нововведень театру — відкриті обговорення, що проводитимуться після завершення вистави.

Також повідомили, що до участі у виставах запрошуватимуться відомі актори та режисери. Таке явище актриса Закарпатського обласного музично-драматичного театру Юдіта Чорна вважає дуже позитивним, адже нові підходи і досвід позитивно відображаються на творчості акторів. Актриса розповіла, що разом із усім колективом радіє за те, що «театр став схожим на театр». «У нас тепер червоні килимки, шикарний   червоний занавіс і   обшита оркестрова яма», — радіє Юдіта. Незабаром у залі буде замінено крісла.

Розповіла директор і про цінову політику драмтеатру. Якщо йдеться про дитячі вистави, то квиток становитиме 15-20 гривень, якщо про дорослі — від 20 до 40. На прем’єрні вистави квитки коштуватимуть від 20 до 60 гривень. До речі, за словами Любові Оленчук, студенти матимуть знижку в межах 20-25%, а ветерани, учасники бойових дій, інваліди та діти-сироти відвідуватимуть театр безкоштовно. Пільговикам потрібно прийти у касу завчасно, аби їм було виділено місце.

Про успіх і популярність вистав Закарпатського драмтеатру свідчать і аншлаги, і визнання культурологічними виданнями, такими як «Культурні і духовні скарбниці України», «Ділова Україна», «Українська культура». «Це дуже солідні видання, потрапити до яких не так просто. Якщо інформація про наш театр розміщена у них, то це вже неабиякий показник», — зазначила Любов Оленчук.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат