За 9 місяців МНСники врятували 47 людей та матеріальних цінностей на суму, що перевищує 3,5 млн. грн

ТУ МНС у Закарпатській області 08.10.2012 12:37 ПОДІЇ

5 жовтня в Територіальному управлінні МНС області, під головуванням начальника закарпатських рятувальників Антона Зелінського, на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення пройшла розширена нарада з керівниками районних підрозділів. На ній присутні проаналізували свою діяльність за минулі дев’ять місяців та намітили головні завдання у подальшій службі. Серед іншого було відзначено‚ що всі пріоритетні завдання‚ які ставилися перед рятувальними підрозділами‚ у цілому виконані. Бійці МНС області відреагували на всі надзвичайні події та ситуації‚ причому не допустили їх розвитку понад рівні‚ на яких вони виникали.

Оперативна нарада розпочалася з приємного – вручення   особовому складу чергових спеціальних звань   та відзнак за сумлінну службу.

«- За звітний період підрозділами Територіального управління області всього було здійснено   8568 виїздів У краї сталося 4 надзвичайні ситуації. На території області (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року) зросла кількість пожеж з 835 (2011 рік) до 1569. Для порівняння: упродовж цілого 2011 року в області було зафіксовано 1139. Такий «пожежний бум» викликаний масовим та безконтрольним спалюванням сухостою та сміття. Так, якщо впродовж січня–вересня 2011 року таких пожеж було зафіксовано 217, то за аналогічні дев’ять місяців цього року понад 700 (776) таких загорань виникало в природних екосистемах області. До слова, вогнеборці продовжують гасити загорання сухої трави і зараз», - зазначив у своєму виступі заступник начальника ТУ МНС у Закарпатській області полковник служби цивільного захисту Богдан Ількович, аналізуючи стан роботи підпорядкованих підрозділів МНС області за напрямком цивільного захисту, організації служби та реагування на надзвичайні події.

Окремо учасники наради зупинилися і на лісових пожежах. З початку року підрозділам МНС області вже довелося 7 разів виїжджати на загорання у лісових масивах, проти трьох за аналогічний період 2011-го. Таких масштабних загорань у лісах Закарпаття не було зафіксовано вже більше 10 років. Усього в краї сталося 10 лісових пожеж

Щодо прямих матеріальних збитків, заподіяних вогняною стихією, то вони сягають майже шести мільйонів гривень (5943000).

Вогонь забрав життя 32 наших краян, серед яких двоє дітей, ще 23 людей травмувалося. За звітний період було врятовано 47 людей та матеріальних цінностей на суму, що перевищує 3,5 мільйона гривень

Найбільше (60-70 відсотків) потерпає від вогню житловий сектор. Попереду осінньо-зимовий період під час якого, як підтверджує багаторічна статистика, крива пожеж знову поповзе доверху. За правило, оселі громадян горітимуть через несправність електромережі, пічного опалення, необережне поводження з вогнем та паління в ліжку.

Для зміцнення готовності боротьби з вогняною небезпекою та покращення пожежної обстановки в області, три колишні місцеві пожежні команди, що дислокуються в Ужгородському (село Велика Добронь), Іршавському (село Довге) та Хустському (село Драгово) районах, були передані в пряме підпорядкування Територіального управління МНС у Закарпатській області.

Окрім цього, за звітний період в регіоні ще трапилася 363 некласифіковані надзвичайні події. Зокрема, піротехніками було відпрацьовано 79 випадків виявлення небезпечних знахідок часів Другої світової війни та знешкодження 628 вибухонебезпечних предметів. Найнебезпечнішими знахідками стали: 2 авіабомби, 94 артилерійські снаряди та 54 мінометні міни. Також було вилучено та знешкоджено 30 гранат та 3 інженерні міни. А найчастіше у поле зору піротехніків потрапляли набої – 445 штук. Підрозділи залучалися для ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод (36 випадків). Гірською пошуково-рятувальною частиною АРЗ СП було евакуйовано 249 та врятовано 243 осіб   з місць надзвичайних подій, із них 123 особам   було надано першу невідкладну долікарську допомогу

Йшлося на нараді й про рівень боєздатності та реагування рятувальних підрозділів на резонансні події, співпрацю з органами місцевої влади щодо   ефективного здійснення державної політики у сфері цивільного захисту, про проведену профілактичну роботу із запобігання випадкам загибелі та травмування людей, а також навчання мешканців краю безпечної поведінки.

Підсумовуючи результати наради, очільник закарпатських рятувальників наголосив, що основна увага підрозділів ТУ МНС у Закарпатській області приділялася попередженню загибелі й травмування людей на пожежах та різного роду надзвичайних ситуаціях. Окрім цього, Антон Зелінський зупинився на основних заходах, які потрібно реалізувати органам та підрозділам цивільного захисту в поточному році, з метою виконання   визначених державою завдань.

ТУ МНС у Закарпатській області

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат