Потужний імпульс з народних джерел
У читальній залі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка (директор Олена Канюка) відбувся літературний вечір, присвячений творчому доробку фольклориста, літературознавця, науковця Івана Хланти за роки незалежності України.
Іван Васильович наголосив, що тільки при незалежній Україні побачило світ найбільше різних книг – понад сотня: зокрема, збірники «Ой видно село» (пісні записано в с. Арданово), «Пісні Іршавщини», «Коломийкарі Закарпаття», а на сусідній Львівщині зафіксовано пісні, які ввійшли до видань «Пісня – то моє життя», «Пісенна хвиля Оглядова» ( вдалося записати понад 80 веснянок, тоді, коли у нашому краї пощастило занотувати їх тільки у селах Кваси і Завидово), а також тексти, зібрані за межами України, що наповнили збірники «Народні пісні українців Банату», «Пісні українців Мараморощини» (тексти пісень обидвох збірників зібрано у Румунії), «Пісня над Дунаєм», «Пісні українців Кубані» – усього 18 фундаментальних книг.
Іван Хланта зауважив, що глибоко завдячує видавництву «Патент», де на високому поліграфічному рівні надруковано найбільшу кількість його книг. Їх назвав своїм основним фронтом, важливою позицією у житті.
Керівник КЗК «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» ЗОР Наталія Петій-Потапчук подарувала Івану Васильовичу свою книгу «Карпатська рапсодія», соліст Андрій Свид у супроводі Михайла Бровді (баян) виконали народні пісні. Директор обласного інформаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук розповіла, що провідний методист Іван Хланта здійснює неоціненний внесок у народну скарбницю, поповнюючи її необхідними для читачів книгами, побажала творчих ужинків.
Директор ужгородського видавництва «Патент» Іван Ключевський відзначив величезну працездатність Івана Васильовича: щороку майже 2-3 його книги у роботі видавництва. Енергія, наснага, потужний імпульс беруть початок з народних джерел. У середньому на виготовлення усіх тиражів на ці книги витрачено майже 15 тонн паперу, картону і ниток…
Цікаво було дізнатися, що Іван Хланта є сучасним церковним діячем, бо разом з незалежністю вибрав для себе шлях боротьби за відновлення Помісної Автокефальної Православної Церкви України. Крім того є професором Карпатського університету імені Августина Волошина і Української богословської академії, гідно разом з дружиною виховали трьох дітей. Син Роман нині захищає зі зброєю в руках незалежність України, нашу рідну землю.
Уляна Демчук, фото Марини Офіцинської
Коментарі :
Додати коментар