В Ужгороді відбудеться концерт памʼяті Етелли Чуприк

29.01.2020 18:05 ДОЗВІЛЛЯ

Недавно відійшла у вічність талановита піаністка, чудова жінка, яка не уявляла свого життя без музики та рояля, народна артистка України Етелла Чуприк. На початку лютого минає 40 днів з нагоди цієї сумної події. 3 лютого о 18.30 Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт пам’яті Етелли Чуприк.

Етелла Чуприк народилася у 1964 році у Виноградові.   Грати на фортепіано розпочала ще в трирічному віці, а в п’ять років виступила зі своїм першим концертом з творів Шуберта і Шопена. Після закінчення музичного училища у 1986 році вступила   на навчання до Львівської консерваторії імені М. В. Лисенка.

Е. Чуприк була лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських   конкурсів:   1988 рік   –   отримала І премію на конкурсі ім. М. В. Лисенка, 1990 рік – ІІІ премія на конкурсі ім. С. Рахманінова в Москві. Піаністка   була також стипендіатом   Асоціації   Ріхарда   Вагнера в Байройті, членом журі конкурсу ім. М. В. Лисенка, з 1996 року віце-президентом Асоціації українських піаністів.

Гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі та виступала з такими диригентами як: Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Єжи Сальваровський, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та з іншими. В її репертуарі близько 300 сольних творів та понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром. Записала 13 компакт-дисків. Діапазон програм Етелли Чуприк сягає від Д. Скарлатті до К. Дебюссі, від Л. ван Бетховена до С. Рахманінова, від М. Лисенка до В. Балея.

Світла їй пам’ять! Вона на завжди в наших серцях!

Підготувала Марія Коваль

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат