Заповіти Шевченка зняли на відео студенти УжНУ

admin 16.03.2015 15:13 ДОЗВІЛЛЯ

Щорічно в березневі дні з ініціативи кафедри української літератури на філфаку відбуваються святкування Шевченківських днів. Цьогоріч, 12 березня, відбувся святковий концерт «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

Активним організатором акції стала заступник декана філфаку, шевченкознавець Оксана Кузьма, яка виголосила невелику доповідь про актуальність творчості Шевченка, що нині, як ніколи, об’єднує Україну. Саме тому поезії митця невгамовно звучали в дні Майдану і нині. Бо слово Великого Кобзаря вселяє надію, дає силу і віру народу, робить його гордим і незламним, стверджує Оксана Кузьма.

Науковець також зауважила, що триває велике міфотворення навколо постаті митця, за яким часто втрачається сам Геній. Шевченко повинен відкритися читачам як людина, яка вчить любові до всіх, бо він був великим гуманістом. «Свою Україну любіть, Любіть її… во врем’я люте, В останню, тяжкую минуту, За неї Господа моліть», – нагадала заповіт Шевченка Оксана Кузьма.

На сторожі народу Шевченко поставив Слово. Саме декламацією поезій Кобзаря та віршами про нього студенти-філологи намагалися передати думки, долю і знаковість митця в житті України. У мальовничу картину з поеми «Сон» перенесла слухачів третьокласниця багатопрофільного ліцею «Інтелект» Вікторія Степанова. Музичного розмаїття надали святу студенти Ужгородського музичного училища імені Дезидерія Задора на чолі із керівником Надією Підгородською та концертмейстром Ларисою Голубєвою. Студенти виконали з десяток пісень на слова Великого Генія України.

Образ мрійливого Тараса в дитинстві та його долю продемонстрували в драматичному дійстві десятикласники Ужгородської лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка.

Однією з родзинок свята став відеоролик від Медіацентру УжНУ, в якому прозвучали відомі заповіти Шевченка.

Наприкінці акції завідувач кафедри української літератури Валентина Барчан подякувала всім присутнім, які прийшли послухати пророче Шевченкове слово. Професор підкреслила, що слово Кобзаря дає нам можливість боротися, молитися та жити...

Упродовж кількох годин цього дня у фойє головного корпусу університету всі охочі мали можливість ознайомитися з тематично виставкою, яку підготували працівники Наукової бібліотеки УжНУ.

На експозиції були представлені зо два десятки різноманітних видань «Кобзаря», найстаріше серед яких – петербурзьке видання 1908 року. Увагу відвідувачів привертали альбоми репродукцій картин Шевченка, листівки, присвячені митцю та його творчості, цікаві старовинні публікації у пресі та інше.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ДОЗВІЛЛЯ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат