У Нижній Апші відкрили музей історії та етнографії румун Закарпаття

admin 02.10.2014 10:55 ДОЗВІЛЛЯ

Нещодавно у Нижній Апші відбулося урочисте відкриття “Музею історії та етнографії румун Закарпаття», який належить голові Закарпатської обласної спілки румун «Дачія» п. Івану Ботошу.


Перший предмет, що став експонатом в музеї, був куплений у 1984 році, і це була старовинна лампа.   З року в рік предметів старовини ставало більше, і мрія Івана Михайловича про створення музею здійснилася.

На урочисте відкриття приватного музею історії та етнографії румун Закарпаття запросили делегації повітів Бігор, яку очолював Тіберіу Морару, Сату-Маре – на чолі з Даніелою Бінц, м.Сігетул-Мармаціей, яку очолював Георге Тодінка, м.Клуж-Напока, яку очолював представник інституту академії наук Румунії Стеліан Міндруц. Також в урочистостях взяли участь дипломатична місія Румунії із м. Чернівці на чолі із Генеральним консулом Румунії Елеонорою Молдован, представники румунської спільноти із м.Чернівці, яку очолював академік В.Тараціану, та Закарпаття.

Були присутні й начальник управління культури Закарпатської ОДА Ю.Ф.Глеба, та директор Тячівського районного будинку культури В.В.Барановський.

Після урочистого відкриття відбулася екскурсія по с.Нижня Апша. Гості   відвідали стару дерев’яну церкву (1561). Цього ж дня відбулася наукова конференція з   питань вивчення історії румун Закарпаття.

tyachiv.com.ua/

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат