Українець намагався вивезти до Італії ікону ХІХ століття

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Чопської митниці 08.10.2012 11:36 КРИМІНАЛ

Нещодавно близько п’ятої години ранку у закарпатський пункт пропуску «Тиса» Чопської митниці заїхав мікроавтобус «Мерседес-Бенц» під керуванням 49-річного громадянина України, який їхав у приватних справах до столиці Італії. Під час митного контролю чоловік вніс дані в декларацію про наявність валюти та усно запевняв митників, що нічого незаконного через кордон не переміщує.

Однак при перевірці багажного відділення мікроавтобуса митники виявили не вказану, ані в митній декларації, ані не заявлену при усному опитуванні ікону невідомого автора «Невідомий святий» (розміром 29,4 х 21,1 х 1,5 см). Старовинна ікона зображує невідомого святого у вбранні священика, який стоїть на колінах в приміщенні церкви та тримає в руці душу людини, у вигляді маленької дитини. В правому верхньому куті не розбірливо міститься напис назви святого. Ікона з обох боків пошкоджена шашелем. Правий нижній кут частково відсутній, а також пошкоджені інші три кути, втрата живописного шару з країв ікони. Робота ХІХ сторіччя виконана на дереві олією та темперою.
Виявлене святе творіння знаходилась в картонній коробці зверху над валізами. У своєму поясненні наш співвітчизник розповів, що церковний раритет попросив передати інший водій мікроавтобуса одній жінці, яка проживає в Римі.
Згідно експертного висновку Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая, ікона не представляє історичної та культурної цінності та може бути вивезена за межі митної території України при наявності дозвільних документів. Вказана й орієнтовна вартість цієї ікони - 1600 гривень.
Тож, не заявивши за встановленою формою точні відомості про переміщуваний через митний кордон України предмет, який підлягає обов’язковому письмовому декларуванню та пропускається через кордон за умови наявності дозвільних документів, відносно водія складено протокол за   статтею 472 Митного кодексу України.

Довідково: Відповідно до п.3 додатку до Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року N 258, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 липня 2002 р. за N 571/6859 твори живопису, створені до 1950 року, потребують дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей.

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Чопської митниці

ТЕГИ : ікона ХІХ століттяМитницяТисаЗакарпаття

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

КРИМІНАЛ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат